Çelik Bilek, Kıbrıs’tan Gümüş madalyayla döndü

Bu haber 14 Kasım 2017 - 0:21 'de eklendi ve 591 kez görüntülendi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen ‘Bölgeler Arası Genç Erkekler Bilek Güreşi’ yarışmasında Muğlalı Altay Badal gümüş madalya aldı.
Türkiye Vücut Geliştirme Fitnes ve Bilek Güreşi Federasyonu sporcusu Muğlalı Altay Badal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 9-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘Bölgeler Arası Genç Erkekler Bilek Güreşi’ şampiyonasında gümüş madalya aldı.  Datça doğumlu 21 yaşındaki bilek güreşi sporcusu çelik bilek lakaplı Altay Badal, şampiyonaya Muğla’yı ve ülkemizi temsilen +85 kilo sağ kol branşında katıldı. Badal, karşılaştığı 18 rakibini yenerek ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı.
Çelik Bilek lakaplı Sporcu Altay Badal, “Kıbrıs’taki Şampiyonada bölgemizi temsil ettiğim ve ikinci olduğum için mutluyum. Bu süreçte yanımda olan ailem ve hocalarıma destekleri için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki Şampiyona ve turnuvalardaki amacım daha çok çalışarak çelik bilek lakabımı korumak ve bölgemizi en iyi şekilde temsil ederek ödüllerle dönmek” diye konuştu. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.