ÇASGEM faaliyetlerini anlattı

Bu haber 17 Mayıs 2017 - 23:44 'de eklendi ve 655 kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Muğla’da Tanıtım ve bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirdi.  Katılımcılara ÇASGEM’in eğitim verdiği alanlar olan çalışan hakları, sosyal güvenlik, işçi-işveren ilişkileri, sosyal diyalog, iş sağlığı ve güvenliği, istihdam, verimlilik, iş piyasası etütleri, patlamadan korunma dokümanı hazırlama, proje yönetimi, ergonomi, çevre, ilk yardım, kişisel gelişim, sosyal beceri gibi konularda eğitimler vermekte olduğu anlatıldı.

Muhittin Direk

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Muğla’da Tanıtım ve bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirdi.  Katılımcılara ÇASGEM’in eğitim verdiği alanlar olan çalışan hakları, sosyal güvenlik, işçi-işveren ilişkileri, sosyal diyalog, iş sağlığı ve güvenliği, istihdam, verimlilik, iş piyasası etütleri, patlamadan korunma dokümanı hazırlama, proje yönetimi, ergonomi, çevre, ilk yardım, kişisel gelişim, sosyal beceri gibi konularda eğitimler vermekte olduğu anlatıldı. Toplantıya ÇASGEM Başkanı Abdürrahim Şenocak, Başkan Yardımcısı Kenan Yavuz,  ÇASGEM uzmanlarından Seval Eroğlu ile proje destek ekibi katıldı. Muğla Ticaret ve sanayi odasında gerçekleştirilen toplantıya Mutso Başkanı Bülent Karakuş, İş Kur Müdürü İlyas Sarıyerli, Esnaf Odaları Başkanı Şükrü Ayyıldız ve İş dünyasının önde gelenleri katıldı.

Proje kapsamında 10 hedef il seçildiğini belirten ÇASGEM Başkanı Abdürrahim Şenocak, “Çalışma ve Sosyal Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin (ÇASGEM) Kurumsal Kapasitenin Teknik Yardım Projesi Tanıtım ve bilgilendirme toplantısının sekizincisi bugün Muğla’da gerçekleştiriyoruz. Kurumumuz, çalışan hakları, sosyal güvenlik, işçi-işveren ilişkileri, sosyal diyalog, iş sağlığı ve güvenliği, istihdam, verimlilik, iş piyasası etütleri, patlamadan korunma dokümanı hazırlama, proje yönetimi, ergonomi, çevre, ilk yardım, kişisel gelişim, sosyal beceri gibi konularda bünyesindeki uzmanlar tarafından eğitimler vermektedir” dedi.

ÇASGEM’in, Türkiye’nin konusunda en uzman ve deneyimli çağdaş eğitim merkezi olduğuna vurgu yapan Şenocak, “Tüm sektörlere yönelik eğitim faaliyetleri ile ÇASGEM, sektör ve kamu kurumlarının uzun vadeli çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Kurumumuz, sahip olduğu kapasitesi ve deneyimiyle çalışma hayatının her alanına dokunan, işveren ve çalışanları bilgilendiren, iş yaşamının kalitesinin artırılması için çalışan bir kurumdur. Kurumumuz ayrıca, işyeri hekimliği, işyeri hemşiresi, sağlık memurluğu, iş sağlığı ve güvenliği ile görevli mühendis ve teknik elemanları yönelik sertifika programları da düzenlemektedir. ÇASGEM’in temel hedefi; çalışanları ve işverenleri iş ve sosyal güvenlik hukukundan doğan yükümlülükleri ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve eğitmek suretiyle iş ortamlarının insan onuruna yakışır hale dönüşmesine katkı sağlamaktır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.