Caretta caretta için AKUT seferber oldu

Bu haber 04 Kasım 2016 - 0:06 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.

KURTARILAN KAPLUMBAĞA ORTACA İLÇESİ, DALYAN MAHALLESİ'NDEKİ DENİZ KAPLUMBAĞALARI ARAŞTIRMA KURTARMA VE REHABİLİTASYON MERKEZİ'NE (DEKAMER) GÖTÜRÜLECEĞİ ÖĞRENİLDİ. (EREN AYHAN/MUĞLA-İHA)

Bodrum açıklarında suda hareketsiz duran deniz kaplumbağası caretta caretta’nın imdadına AKUT ekipleri yetişti.
Bodrum açıklarında suda hareketsiz duran deniz kaplumbağası caretta caretta’nın imdadına AKUT ekipleri yetişti.
Yalıkavak açıklarında vatandaşlar, hareket etmekte güçlük çeken caretta caretta gördü. Vatandaşlar akut ekibine haber verdi. 3 kişilik akut ekibi botla denize açıldı. Denizden 200 metre uzakta 60 kilogram ağırlığında, 90 santimetre boyundaki deniz kaplumbağasını ekipler güçlükle karaya çıkardı. Caretta carettanın herhangi bir yerinde yaraya rastlamayan ekipler kaplumbağanın hasta ve aç olabileceğini, bu yüzden bitkin düşmüş olduğunu söyledi. Kurtarılan kaplumbağanın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’ndeki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne (DEKAMER) götürüleceği öğrenildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan AKUT Bodrum lideri Sadettin Uslu, bir ihbar üzerine olay yerine gittiklerini belirterek, “Denizde bitkin bir halede kaplumbağaya rastladık. 3 kişilik ekibimiz botla açılarak kaplumbağayı karaya getirdik. Bitkin ve yorgun bir halde bulduk caretta carettayı o yüzden yetkililere teslim etmek üzere yola çıkacağız” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.