Cansu Kaya karanfillerle anıldı « Hamle Gazetesi

Cansu Kaya karanfillerle anıldı

Bu haber 17 Haziran 2016 - 0:28 'de eklendi ve 745 kez görüntülendi.

CANSU KAYA ÖLÜMÜNÜN 1. YIL DÖNÜMÜNDE KARANFİLLERLE ANILDIMuğla’nın Ortaca ilçesindeki Dalyan kanalında geçtiğimiz yıl cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya, ölümünün birinci yıl dönümünde ailesi ve yakınları tarafından anıldı. Anma töreninde konuşan Kaya ailesinin avukatı İsmail Can Varol, “Cansu’nun boğularak öldürüldüğüne dair çok önemli bir fotoğrafa ulaştık. O fotoğrafı mahkemeye ibraz edeceğiz” dedi.

Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Dalyan kanalında cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya, ölümünün 1. yıl dönümünde ailesi ve yakınları tarafından anıldı.
Bir yıl önce genç kızın cesedinin çıkarıldığı iskeleye olay anını simgeleyen cansız manken koyan Cansu Kaya’nın yakınları, mankenin etrafını çiçekler ve mumlarla donattı. Yakalarında Cansu Kaya’nın fotoğrafını taşıyan genç kızın babası Osman Kaya ve ablası Burcu Kaya, cansız mankenin etrafına ve Dalyan kanalına karanfil bıraktı.
‘Cansu’muzu, Canımızı unutmayacağız’, ’Uçkurunuza sahip çıkın’, ‘Ben boğulmadım’ yazılı dövizleri iskeleye bırakan Kaya’nın yakınları, Türkiye’de cinayete kurban giden kadınların isimlerinin yazılı olduğu kağıtları cansız mankenin etrafına bırakarak, kadın cinayetlerinin son bulmasını istediklerini dile getirdiler.
Soruşturmanın genişletilmesi için mahkemeye başka ek deliller ibraz edeceklerini söyleyen Avukat İsmail Can Varol, “Cansu’nun cinsel istismara uğradığı ve hunharca katledildiği bize göre çok açık, mevcut dosyadaki deliller yeterli ancak, Cansu’nun boğularak öldürüldüğüne dair çok önemli bir fotoğrafa ulaştık. O fotoğrafı mahkemeye ibraz edeceğiz. İlk otopsiyi yapan adli tıp uzmanı duruşmada tanık ve bilirkişi sıfatı ile dinlenecek. Sanıkların bu suçu işledikleri başkaca bir delile gerek kalmaksızın kanıtlanmış olacak, ölümünün birinci yıl dönümünde, hunharca katledilen Cansu’yu anmaya geldik. Cansu’ya bir de söz vermeye geldik. Cansu’nun katilleri mutlaka hak ettikleri cezayı alacaklar. Buna söz veriyoruz’’ diye konuştu.
Kızının cesedinin çıkarıldığı iskeleye karanfil bırakan Cansu Kaya’nın babası Osman Kaya ise “Avukatımızın söylediği gibi inşallah hak ettikleri cezayı en ağırlaştırılmış şekilde alırlar. Tek isteğimiz bu” dedi.(İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.