Canlı yayınla Yücelen’de Laparoskopi ameliyatı

Bu haber 16 Ekim 2015 - 0:03 'de eklendi ve 629 kez görüntülendi.

Canlı yayınla Yücelen'de Laparoskopi ameliyatı  (2)Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tibet Erdoğru önderliğinde kurulmuş olan ULEG ( Üroloji Laparoskopi Endoskopi Grubu ) toplantısı Muğla Yücelen Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Halil İbrahim Kahraman’ın ev sahipliği ile geçtiğimiz günlerde TUNA Otel’de düzenlendi.
Kadir Tamer
Yurdumuzun değişik illerinden ve ilimizden gelen yaklaşık 50 katılımcının olduğu toplantı da, Yücelen Hastanesi ameliyathanesinden ilk defa canlı yayın yapıldı.
Toplantıya katılan uzman hekimler, Yücelen Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. H. İbrahim Kahraman’ın yaptığı Laparoskopik Adrenelektomi (Böbrek üstü bezinin çıkarılması) operasyonunu canlı olarak Tuna Otel toplantı salonundan izlerken aynı zamanda ameliyat sırasında karşılıklı soru ve cevaplarla interaktif olarak operasyon hakkında eğitim aldılar.
Muğla Yücelen Hastanesi’nden yapılan canlı yayın üzerinden izlenen operasyonla yapılan eğitim, toplantıya katılan hekimleri oldukça memnun ederken, toplantının öğleden sonraki oturumunda da Laparoskopik Üroloji ile ilgilenen hekimlerin yapmış olduğu çeşitli operasyonlara ait video görüntüleri izlendi ve katılımcılar ile birlikte operasyon detayları tartışıldı.
Gün boyunca gerçekleştirilen toplantı, Yücelen Otel’de düzenlenen akşam yemeği ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.