Çandır, Organik Köy Oluyor

Bu haber 28 Ocak 2013 - 19:05 'de eklendi ve 1.469 kez görüntülendi.

candirorginkMuğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Çandır Köyü, organik tarım merkezi olması için çalışma başlatıldı. Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Çandır köyünün organik tarıma geçmesi durumunda sertifikalandırma bedellerinin bakanlık tarafından karşılanacağını açıkladı.
Haber Merkezi
Köyceğiz’in Çandır Köyünün gerek turizm potansiyeli, gerekse organik tarım yapılmasına elverişli kendine özgü kapalı bir havzaya sahip olması nedeniyle Organik Köy olarak ilan edilmesi hedefleniyor.
Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Şube Müdürü Gökhan Karaca, Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Aydın, Ortaca İlçe Müdürü Okan Bilgiç üreticiler ile bir araya geldi. İl Müdürü Ekici, Çandır köyünde organik tarıma geçilmesi durumunda sertifikalandırma bedellerinin Bakanlık tarafından karşılanabileceğini açıkladı. İl Müdürü Nazif Ekici, “Yapılacak bir çalışma ile bütün köy halkının tek çatı altından toplanarak, köyde üretilen bütün ürünleri organik ürün olarak piyasaya sunmak önemli bir avantaj sağlayacaktır. Çandır köyümüz coğrafi yapısı bakımından organik tarıma çok müsait” dedi.
Köyceğiz Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Çandır köyünde organik tarıma geçiş çalışmasının 2012 yılında başlatıldığı, bu çalışmaların devam ettiği açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.