Canberk’in büyük başarısı

Bu haber 16 Mayıs 2014 - 0:39 'de eklendi ve 1.045 kez görüntülendi.

39 ülkeden 2 bin 493 projenin yarıştığı Uluslar Arası Bilişim Olimpiyatlarında portal tasarımı dalında Menteşe Türdü 100. Yıl Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Canberk Özçelik bronz madalya aldı.

Haber Merkezi

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve final sunumlarının Ankara’da yapıldığı Uluslararası Bilişim Olimpiyatları yarışmasında Menteşe Türdü 100. Yıl Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Canberk Özçelik ‘İlginç Tarih/Bilim’ site projesi ile bronz madalya kazandı.

Ankara’da 11-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Bilişim Olimpiyatlarına tasarı dalında 39 ülkeden bin 493 proje yarıştı. Okul Müdürü Sunday Özcan, başarı gösteren öğrenci ve danışman öğretmenini kutlayarak, “Uluslar arası Bilişim Olimpiyatlarına (E-Biko) “İlginç Tarih/Bilim” adlı site projesiyle katılan 8.sınıf öğrencimiz Canberk Özçelik ve danışman öğretmeni olarak Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Muhittin Işık, Ortaokul bölümü Web Sitesi ve Portal Tasarımı dalında 39 ülkeden 2 bin 493 proje arasından ilk 128 proje arasına kaldı. 11- 12 Mayıs’ta Ankara’da yapılan final sunumlarında öğrencimizin projesi bronz madalya almaya hak kazandı. Türdü 100. Yıl Ortaokul Ailesi olarak öğrenci ve öğretmenimizi kutluyoruz” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.