Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı

Bu haber 18 Mart 2015 - 22:19 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

canakkaleMenteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü nedeniyle

yayınladığı mesajında, “Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren destansı bir zaferdir” dedi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü nedeniyle

yayınladığı mesajında, “Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren destansı bir zaferdir” dedi.

Başkan Gümüş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tarih sahnesinde hiçbir ülkenin boyunduruğu altında yaşamamayı temel karakter ilan eden Türk Milleti, 18 Mart 1915 yılında büyük bir zafere imza atmıştır. Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir. Tarih boyunca bağımsızlığına düşkünlüğü ile bilinen Türk Milleti, her türlü zorluğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir. Kurtuluş savaşında verdiği büyük mücadelede erkeği ile omuz omuza cephedeki yerini alan Türk Kadını, düşmana karşı silahı ile çarpışarak, cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silah ve giyecek imal ederek vatanın kurtuluşunda ve bugünlere ulaşmamızda hak sahibi olmuştur. Türk Milleti, kendilerinin dünyanın en büyük ordusuna sahip olduğunu iddia eden çok uluslu güçlere Çanakkale Cephesinde büyük dersler vermiştir. Türk Milletinin dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazdırdığı Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde, vatan topraklarını canları ve kanları pahasına bizlere bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.