Çanakkale turu tamamlandı

Bu haber 19 Ekim 2015 - 23:51 'de eklendi ve 871 kez görüntülendi.

Çanakkale turu tamamlandı (1)Muğla Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğün Şehit Aileleri için düzenlediği ve 130 şehit yakınının katıldığı üç günlük Çanakkale Şehitlik ziyareti tamamlandı.

Metin Karakoç

Muğla Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğün Şehit Aileleri için düzenlediği ve 130 şehit yakınının katıldığı üç günlük Çanakkale Şehitlik ziyareti tamamlandı. Şehit ailelerini Muğla dönüşünde Vali Amir Çiçek ve beraberindeki heyet karşıladı.

Törene Vali Çiçek’in yanı sıra, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Vali Yardımcıları Salih Gürhan ve Kamil Köten, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İl Temsilcisi Gazi Topçu Albay Sezai Kanlıyer ve şehit aileleri katıldı.

Karşılamanın ardından Muğla Keyfi Çadır Restoranda Şehit Aileleri onuruna kahvaltı veren Vali Amir Çiçek “Şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin aziz ruhlarını rahmetle anıyorum. ‘Onlara ölüler demeyin onlar diridir’ buyuran Rabbimizden tüm şehitlerimizi engin merhametiyle kuşatmasını niyaz ediyorum” diyerek sözlerine başladı.

Ülkedeki birlik ve beraberliğin bozulmaması, hainlere fırsat verilmemesi için çocukların iyi eğitim alması, milli ekonominin güçlenmesi için topyekûn çalışılması gerektiğine vurgu yapan Vali Çiçek, şehit çocuklarının Türkiye’yi güçlendirecek güce sahip olduklarına inandığını aktardı.

7’den 70’e herkesin aynı duygularla terörü lanetlediğini belirten Vali Çiçek, “Çocuğumuzdan torunumuzdan büyüklerimize kadar hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz. Ancak moral bozmak yok azimle kararlılıkla vatanımıza sahip çıkmak var. Burada şunu da dile getirmek istiyorum, son bir ay içerisinde olan terörle mücadele bugüne kadar yapılan en etkin terörle mücadeledir. Kaynağı ne olursa olsun vatanımıza milletimize ve bayrağımıza karşı gelen, vatanı bölmek isteyen, milletimizin dirliğini bozmak isteyen, bayrağımızı gönderden indirmek isteyen, bağımsızlığımıza göz diken kim olursa olsun, adı alfabenin hangi harflerinden oluşursa oluşsun bizim için hepsi de terör odağıdır. Teröristin adı, budur şudur olmaz. Her zaman için isim değişir. 15 yıl önce başkaydı, şimdi başka bir sürü türevleri var. Ancak bizim için terörist, birliğimize, dirliğimize, vatanın bütünlüğüne, bayrağımıza karşı gelen, askerimizi, polisimizi, jandarmamızı öldüren, devlet memurlarımızı ve vatandaşlarımızı öldüren kim ise adı ne olursa olsun terörist o dur” dedi.

Çanakkale’den ders almalıyız

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarında halkımızın birlik beraberlik içinde topyekûn vatan savunması yaptığını anımsatan Vali Çiçek şunları söyledi:

“Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bir vatanda yaşıyoruz. Çanakkale şehitliklerinde mutlaka dikkatinizi çekmiştir Muşluyla Sivaslı, Diyarbakırlıyla Muğlalı, Sinopluyla Antepli, hepsi de orada bu vatan için yan yana şehit düşmüştür. O şehitlerimiz, atalarımız; bayrağımız dalgalanacak, devletimiz yaşayacak, milletimiz bir olacak diyerek bu vatanın bekası uğruna şehit oldular. Bizler de bundan ders almalıyız, şehitlerimizin emanetine sahip çıkmalıyız. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz sizin 24 saat hizmetinizdedir. Bu görev sadece kamu kesiminin değil, esnafından sanatkârına şoföründen işadamına kadar tüm toplum katmanlarının da görevidir. Ülke olarak bugün de biriz, yarın da bir olacağız.”

İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ise, “Sizler için ne yapılsa azdır. Bu görev anlayışını, bu sevinci yaşattığınız için asıl biz sizlere teşekkür ediyoruz” dedi

Muğla Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Akkuş ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İl Temsilcisi Gazi Topçu Albay Sezai Kanlıyer şehit aileleri adına yaptıkları konuşmada Valinin, Garnizon Komutanının, Emniyet Müdürü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün Şehit Aileleri konusunda gösterdikleri ilgiye teşekkür ederek, Muğla’dan Çanakkale Şehitliklerine gitmeyen şehit ailesi kalmadı. Kahvaltı sonunda şehit aileleri Çanakkale’den getirdiği Çanakkale hatırasını Vali Amir Çiçek’e ve il Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’ya takdim ettiler.

Çanakkale Şehitlik Ziyaretine katılan şehit yakınlarından bazılarının duygu ve düşüncelerini dile getirmesinin ardından şehit aileleri değişik ilçelerdeki evlerine uğurlandı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.