Çanakkale ruhu Bodrum’da

Bu haber 01 Mart 2016 - 23:42 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.

ÇANAKKALE RUHU BODRUM’DAÇanakkale ruhunu hatırlatmak ve yaşatmak amacıyla ülke turuna çıkan ‘Çanakkale Gezici Mobil TIR’ 5 gün boyunca Muğla’nın Bodrum ilçesinde öğrencilere tanıtılacak.

Çanakkale ruhunu yaşatmak ve hatırlatmak için yurt genelinde tura çıkan ‘Çanakkale Gezici Mobil Tırı’ 5 gün boyunca Bodrum2un çeşitli bölgelerinde öğrenciler ile buluşacak. Çanakkale Müzesi’nin yer aldığı TIR’a öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Öğrencilerin akın ettiği tırda ise; Çanakkale Savaşı’nda kullanılan top mermileri, el bombaları, havada çarpışan mermiler, mataralar, silahlar, üniformalar gibi savaş malzemelerinin yanı sıra, o günlerde kullanılan yemek kapları, çatal, bıçak ve bazı komutanlara ait şahsi eşyalar müzede ziyaretçileriyle buluştu.
Çanakkale müzesini ilk gezen isimlerde biri ise Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ise Çanakkale ruhunu öğrencilere ve gençlere aşılanması gerektiğini söyleyerek, “Geçlerimizin ve öğrencilerimizin Çanakkale zaferini hatırlamaları ve o milli ruh ile yaşamaları için TIR’ı geziyorlar. Bu bizin en büyük zaferlerimizden biridir. Bu zafer kolay kolay unutulacak bir zafer değildi” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.