Can Yücel’in mezar davasında beraat

Bu haber 04 Temmuz 2013 - 21:05 'de eklendi ve 704 kez görüntülendi.

canyucelmezari123134565413213Datça Şehir Mezarlığı’nda bulunan Can Yücel’in mezarının parçalanmasıyla ilgili olarak yargılanan amca yeğen son duruşmada beraat etti.
Haber Merkezi
Datça Şehir Mezarlığı’nda bulunan Can Yücel’in mezarının parçalanmasıyla ilgili olarak yargılanan amca yeğen son duruşmada beraat etti. 19 Ağustos 2011 tarihinde gece yarısı Can Yücel’in Datça Şehir Mezarlığı’nda bulunan anıt mezarı kimliği belirsiz kişilerce parçalanmış daha sonra yapılan soruşturmalar sonucu T.K. ( 72) ile yeğeni Ş.K. (22) şüpheli olarak gözaltına alınmıştı. Haklarında açılan davada 4 yıl hapis cezası istenen T.K. ve yeğeni Ş.K. karar duruşması için bugün hakim karşısına çıktı. Datça Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanıklar adına avukat Çetin Sargın katıldı.
Müvekkillerinin polis sorgusunda baskıyla ifade verdiğini savunan Çetin Sargın, bu nedenle ifadelerini kabul etmediklerini ve müvekkillerinin suçsuz olduklarını iddia ederek beraatlarını istedi. Yücel ailesinin avukatı Cihat Uzar ise, mezar başında şarap içilmesini hazmedemeyen sanıkların mezarı parçaladığı yönündeki iddiasını sürdürerek, sanıkların cezalandırılmalarını talep etti.
Sanık ve davacı taraflarını dinleyen mahkeme heyeti, Can Yücel’in mezarını parçaladıkları iddiasıyla yargılanan T.K. ve yeğeni Ş.K’nin beratına temyiz yolunun açık olduğuna karar vererek duruşmayı bitirdi.
Duruşma sonu Yücel ailesinin avukatı Cihat Uzar, mahkemenin verdiği kararın bozulması ve sanıkların cezalandırılmaları için temyize başvuracaklarını belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.