Caminin deposundan 1200 yıllık Kur’an çıktı

Bu haber 15 Eylül 2013 - 22:44 'de eklendi ve 917 kez görüntülendi.

1200yillikkuran213164613465132Bodrum’da Tepecik Camii’nin deposunda bin 200 yıllık olduğu tahmin edilen el yazısı Kur’an-ı Kerim ve tefsir bulundu.
Haber Merkezi
Bodrum’da Tepecik Camii’nin deposunda bin 200 yıllık olduğu tahmin edilen el yazısı Kur’an-ı Kerim ve tefsir bulundu. Tepecik Mahallesi’nde bulunan Tepecik Camii’nin imamı Yüksel Kılıçaslan, caminin deposunu düzenlerken tesadüfen eşyalar arasında seccadeye sarılı halde el yazması olan bin 200 yıllık Kur’an-ı Kerim buldu. Şaşkına dönen Kılıçaslan, durumu hemen Bodrum Müftüsü Emin Arık’a bildirdi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk ve Bodrum Müftüsü Emin Arık’ın katılımı ile cuma namazının ardından gerçekleştirilen törenle tarihi Kur’an-ı Kerim ve tefsir kitapları Bodrum Sualtı Arkeoloji Müze Müdürü Emel Özkan’a teslim edildi.
Milletvekili Özden, caminin içinde bin 200 yıllık Kur’an-ı Kerim bulunduğunu belirterek, “Cami hocamız Tepecik Camii’nin deposunu temizlerken Kur’an-ı Kerim ve bir takım tarihi tefsir kitapları bulmuş. Bunu müftülüğümüze iletti. Bizde gelip görmek istedik. Bugün bu tarihi kitapları yetkililere teslim edeceğiz. Tahminen bin 200 yıllık ama tam tarihi yetkililer inceledikten sonra ortaya çıkacak. Tesadüfen bulunan bu tarihi eserin incelemeleri yapıldıktan sonra müzedeki yerini alacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.