Camilerde Badminton Eğitimi

Bu haber 03 Temmuz 2013 - 19:07 'de eklendi ve 1.272 kez görüntülendi.

camidebatminton21321654113Milas’ta camilerdeki yaz kuran kurslarına katılan çocuklara badminton eğitimi veriliyor. Camide Kurun Kursu’nun yanında badminton oynandığını duyan çocuklar camilere doluştu. Uygulamaya vatandaşlar farklı tepkiler geldi. Kimisi “Güzel bir uygulama” derken, kimileri de “İbadetin yeri başka, sporun yeri başka” diye tepki gösterdi.
Haber Merkezi
Milas’ta camilerdeki yaz kuran kurslarına katılan çocuklara badminton eğitimi veriliyor. Camide Kurun Kursu’nun yanında badminton oynandığını duyan çocuklar camilere doluştu. Uygulamaya vatandaşlar farklı tepkiler geldi. Kimisi “Güzel bir uygulama” derken, kimileri de “İbadetin yeri başka, sporun yeri başka” diye tepki gösterdi.
Diyanet İşleri Başkanlığı’yla Spor Genel Müdürlüğü arasında 30 Nisan 2012 tarihinde, yaz kuran kurslarına katılan gençlerin sportif faaliyetlere yönlendirilmesine ilişkin imzalanan işbirliği protokolü Muğla’nın Milas İlçesi’nde uygulamaya konuldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, Milas’ta Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine cami alışkanlığı kazandırmak amacıyla Milas Ulu Camii’de badminton sahası oluşturuldu. Sahanın ilk gününde ortaya ilginç görüntüler oluştu.
Spor Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Yaz Kurslarında Spor Yapıyoruz” projesi Milas’ta hayata geçilirken, Başta Milas İlçe Müftüsü Uğur Kocabaş olmak üzere müftülük görevlileri ve Kuran Kursu hocalarının eşliğinde “Camide ilk badminton” karşılaşması Gençlikm ve Spor İl Müdürlüğü görevlisi Badminton öğreticisi Sermin Günaydınoğlu ile kız Kuran Kursu öğrencileri arasında yapıldı.
Kuran Kursu öğrencileri cami her ne kadar Badminton Sahası düzenine getirildiyse de haremlik selamlık otururlarken, Badminton eğitmeni Şermin Günaydınoğlu, öğrencilere badminton sporu hakkında bilgi verdi. Eğitimin ardından dayanamayıp öğrencilerle Milas Müftüsü Uğur Kocabaş da maç yaptı.
Milas Müftüsü Uğur Kocabaş gazetecilere yaptığı açıklamada, Kur’an Kurslarına gelen öğrencilere hayat boyu cami alışkanlığı kazandırmak amacıyla sportif faaliyetler düzenlendiğini belirterek, “Muğla İl Müftülüğümüz tarafından bize gönderilen spor malzemeleriyle camimizde badminton sahası kurduk. Öğrencilerimiz bu sayede din öğreniminin yanı sıra sportif faaliyetlerle de tanışma fırsatı buluyorlar. Tüm camilerimize badminton oynanan raket ve topları dağıtarak kurslarımıza gelen tüm öğrencilere ulaşmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.