Cami ve Cem Evi aynı bahçede

Bu haber 11 Eylül 2013 - 18:22 'de eklendi ve 1.453 kez görüntülendi.

cemevicami123132165411321Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan ile Fethullah Gülen’in Ankara’da “Aynı bahçede cami ve cemevi” projesi daha önce Muğla’da MHP’li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı tarafından ortaya kondu. Saatcı, “Bizim projemiz hazır. Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü onayını bekliyoruz. Onay gelirse inşaat bir yılda tamamlanır.” dedi.
Özcan Özgür
Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan ile Fethullah Gülen’in Ankara’da “Aynı bahçede cami ve cemevi” projesi daha önce Muğla’da MHP’li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçı tarafından ortaya kondu. Saatcı, “Bizim projemiz hazır. Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü onayını bekliyoruz. Onay gelirse inşaat bir yılda tamamlanır.” dedi.
Muğla’nın Bodrum ilçesinde MHP’li Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun cemevi inşaatına başlarken, iki ay öncede Fethiye’nin MHP’li Belediye Başkanı Behçet Saatcı Türkiye’nin ilk “Cami ve Cem Evi aynı bahçede” projesinin tanıtımını yapmıştı.
“Cami ve Cem Evi aynı bahçede” projesinin aslında 8 ay önce başlatıldığını belirten Başkan Saatcı projeyi uygulamak için Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü’nün onayını beklediklerini belirterek şunları söyledi:
“Biz proje çalışmalarına 2012 yılının son aylarında başladık. Projeyi Foça Mahallesi’nde uygulayacağız. Fethiye Müftülüğü, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği, Foça Mahallesi Güzelleştirme Derneği, Foça Mahallesi Muhtarlığı ve ilgili sivil toplum örgütleri ile yaptığı görüşmeler sonucunda başlatılan projeyle ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindi. Projenin plan tadilatına Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü’nden onay çıkması halinde Türkiye’nin ilk cami-cemevi projesinde yapım çalışmalarına hemen başlayacağız. Bir yıl içerisinde inşaatı bitiririz.”
Başkan Saatcı, proje ile ilgili olarak “Gerçekleştirdiğimiz toplantılar sonrasında Mimar Nevzat Sayın tarafından mimari projeler hazırlandı ve sunumları gerçekleştirildi. Mevlana’nın içindeki içindedir felsefesi çerçevesinde çizilen proje dahilinde cami, cemevi, toplantı salonu, morg, cenaze yıkama alanı, aşevi, mutfak, kurban kesim alanı, avlu ve yeşil alan düzenlemeleri yer alıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.