Çalıştılar, Kazandılar Elbette İktidar Olacaklar « Hamle Gazetesi

Çalıştılar, Kazandılar Elbette İktidar Olacaklar

Bu haber 18 Kasım 2015 - 23:20 'de eklendi ve 941 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, 1 Kasım genel seçimleri bitti, sıra hükümet kurmada. Ak Parti’nin tahmin edilenin üzerinde oy alması 317 milletvekili çıkarması seçmen arasında bir şaşkınlık yarattı. Hatta Ak Partili seçmende partilerinin böyle fazla oy alıp iktidar olacaklarını inanmıyorlardı. Ne oldu da tekrar Ak Parti yine hükümet kuracak diye sorarsanız be de kısaca şöyle anlatmaya çalışayım: Seçmen sandık başına gide gele bıktı. Bunun haricinde partiler Ak Parti’nin haricinde bir koalisyon yapacak, ülke yine bir çıkmazın içine girecek düşüncesiyle seçmen tercihini Ak Parti’den yana tavır koydu.

Sevgili okurlarım, Ak Parti’nin bu kadar fazla oy alacağını araştırmacılar dahi bilemediler. Çoğu araştırmacı %40-%44’lere kadar söyleyebildiler. İşte Türk seçmeni böyledir, ani kararını verir. Ülkeye kim daha güzel yönetecek, oylarını da bu partiye verir, tıpkı Ak Parti’ye verdikleri gibi. Ha şunu da söyleyebilirim ben kesinlikle Ak Partili olmadığımı da rahatlıkla söyleyebilirim. Kardeşim bu parti 317 milletvekili çıkarmış, tabi hükümet kuracaklar. Bükemediğin bileği de öpeceksin. Muhalefet partilerin suçu yok mu, elbette var tabi. Kimilerinin anarşiye destek verdiği görüldü. Kimileri de hayır, hayır deyici oldu. Kimileri de partinin seçim propagandasını düzgün bir şekilde anlatamadılar. Hal böyle olunca AKP %49 oy alıp iktidar oldu. CHP %25, MHP %11 ve HDP’de %10 oy alıp siz bir dönem daha muhalefette kalın dediler.

Sevgili okurlarım, Ak Parti’de %49 oyla rahat rahat hükümet kurmanın zevkini yaşıyor, hem de davullu zurnalı. Haklılarda yani? Görmüyor musunuz Haziran ayında yapılan genel seçimle 1 Kasım’da yapılan genel seçimlerde Ak Parti’nin haricinde diğer partilerin tüm oyları düştü. Ak Parti ise her yere oylarını çoğaltmasını bildi. Bu da Ak Parti’nin gruplar halinde seçmenin ayağına gitmesi oyların çoğalmasını gösterdi. Bizim temennimizde Muğla’ya bir bakan atanması. O da dürüstlüğü ve efendiliği ile tanıdığımız Muğla Ak Parti Milletvekili Hasan Özyer’in bakan olmasıdır diyorum. Her şeyin hayırlısı sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.