Çalıştay etkinliklerle devam ediyor

Bu haber 26 Haziran 2014 - 1:59 'de eklendi ve 579 kez görüntülendi.

 

calıştayyyMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde dünyanın 23 ülkesinden gençler ve akademisyenlerin katılımıyla başlayan Küresel Barış Çalıştay’ı değişik etkinliklerle devam etti.

Cem Durna

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde başlayan ‘Küresel Barış Çalıştayı’ 23 ülkeden öğrenci ve akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen etkinliklerle devam ediyor. Etkinlikler çerçevesinde akşam yemeğinde bir araya gelen öğrenciler Ankara’nın Bağları şarkısıyla sahnede hünerlerini gösterdiler, halay çekerek gönüllerince eğlendiler. Gecede ayrıca yöresel kıyafeti ile Zeybek oynayan Efe’yi, meraklı gözlerle izleyen öğrenciler daha sonra hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

Gecede öğrenciler arasında bulunan Filistin’li Jawida Mansour, Türkiye’nin Filistin’e olan desteğinden dolayı çok memnun olduğunu belirtti. Filistin olarak Türkiye’den gurur duyduklarını işaret eden Mansour, “Filistin’de Başbakan Erdoğan, çok popüler. Bir çok Filisitin’li Facebook’da Erdoğan’ın resmini profil fotoğrafında kullanıyor. Türkiye bize hem maddi hem Türkiye’de manevi olarak destek veriyor. Türkiye’ye minnettarız” dedi.

Daha sonra konuşan Mısır’lı Sherren Nadim, dünya barışı için çok önemli bir etkinliğin düzenlendiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Buraya ikinci küresel barış çalıştayı için geldim.  Böyle organizasyonların sürekli olması gerekiyor.  Umarım bu organizasyon ileride tekrarlanır. Çünkü bu barış için yapılacak en güzel şeylerden bir tanesi. Gençlerin olduğu kadar herkesin barışa katkıda bulunması gerekiyor. Ve tek kalıcı olan değişimdir.” Konuşmaların ardından öğrenciler ilerleyen saatlere kadar gönüllerince eğlendiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.