Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Başkan Gürün’ü ziyaret etti

Bu haber 17 Mayıs 2014 - 0:23 'de eklendi ve 533 kez görüntülendi.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı  Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e yerel seçimlerden sonra tebrik ziyaretleri sürüyor. Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, yerel seçimlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Osman Gürün’ü tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi. İlyas Sarıyerli, Çalışma ve İş Kurumu olarak Muğla’da iş arayan vatandaşlarımıza istihdam yaratmak, iş sağlığı ve güvenliği anlamında da çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Muğla’da resmi rakamlara göre yüzde 8.1 işsizlik oranı olduğunu söyleyen Sarıyerli, Çalışma ve İş Kurumu’nda eleman ve işçi arayan kuruluşların 8000 talebi olduğunu ama bu taleplerin vatandaşlardan ilgi görmediğini söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli’ye ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Gürün; “Çalışma ve İş Kurumu verilerine göre Muğla diğer illere göre işsizlik anlamında şanslı illerimizden. Muğla’da işsizliğin çözümleri ve iş yerlerindeki iş sağlığı ve güvenliği konularında Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğümüzün çalışmalarına destek vermeliyiz. Böylece iş yerlerinde yaşanması muhtemel üzücü olayların da önüne geçilebilir” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.