Çalca partisinden istifa etti

Bu haber 30 Ocak 2014 - 19:04 'de eklendi ve 1.308 kez görüntülendi.

ahmetcalca6516565Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca CHP’den istifa etti.
Haber Merkezi
Muğla’nın Ula ilçesine bağlı CHP’li Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.
Açıklamasında önümüzdeki günlerde Ula Belediye Başkan Adaylığı’nı açıklayacağını kaydeden Ahmet Çalca, “Bulunduğumuz makamlar, halka ait. Görev yaptığım süre boyunca halkımızın isteklerini yerine getirmeye çalıştık. Muğla’nın Büyükşehir olması ile birlikte benim CHP’den Belediye Başkanı Aday Adayı olduğum Ula’nın 25 bin nüfusu var. İlçemizde 19 bin 500 seçmeni var. Kentin yüzde 60’ı kırsalda yaşıyor. Ula Belediye Başkanının kentli ve köylüye eşit hizmet götürmesi hayati öneme sahip” dedi.
CHP, köylü ve kentli ayrımı yaptı
Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ula ilçesindeki ön seçim sürecinde köylü ve kentli ayrımı yaptığını iddia ederek, “Biz belediye meclisinde köylülerimizin de yer almasını istedik. Ula’daki CHP’liler ise kentli, köylü ayrımı yaptılar. Yaklaşık 17 bin kişinin yaşadığı köyleri görmezden geldiler. Bugüne kadar CHP’nin onurunu her zaman korudum. Adaylık sürecimde karşılaştığım köylü, kentli ayrımından duyduğum rahatsızlık nedeniyle partimden istifa ediyorum. Önümüzdeki günlerde Ula Belediye Başkanlığına adaylığımı açıklayacağım” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.