Çakırcalı Efe sahnelendi

Bu haber 20 Şubat 2013 - 8:32 'de eklendi ve 1.470 kez görüntülendi.

cakircaliefe123546Muğla Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi, Yaşar Kemal’in 1972 yılında kaleme aldığı “Çakırcalı Efe” eserinden sahneye uyarlanan dans tiyatrosuna ev sahipliği yaptı.
Haber Merkezi
Yaşar Kemal’in 1972 yılında kaleme aldığı “Çakırcalı Efe” eserinden sahneye uyarlanan dans tiyatrosuna ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın katıldığı geceye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Başkan Dr. Osman Gürün, “Kültür Merkezimiz, Türkiye’nin birçok ilinde olmayan orkestra çukuru sayesinde opera ve bale gibi çok çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabiliyor. Muğla kültür ve sanat kenti olma yolunda ilerlemeye devam edecektir” dedi. Başkan Gürün ayrıca 26 Şubat tarihinde Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin de Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alacağını belirtti.
Reji ve koreografinin İhsan Bengier’in, Orkestra şefliğini Ali Hoca’nın üstlendiği dans tiyatrosu Yekta Oktay tarafından sahnelendi. Oyun süresince özellikle Çakırcalı Efe için yazılan “İzmir’in Kavakları” türküsünün yanı sıra, Efelerin Efesi ve Çökerteme türküleri de Muğlalıların beğenisini topladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.