Çadırda Teravih namazı

Bu haber 15 Temmuz 2013 - 22:46 'de eklendi ve 900 kez görüntülendi.

cadirdateravi12313541651326 yıldır cami sıkıntısı çekilen Orhaniye Mahallesi 112 evler mevkiinde teravih namazı için geçici önlem alındı. . Kurulan seyyar çadırın içinde özel olarak hazırlanan ayrı bölümde bayanlarda namazını kılabiliyor.
Hasan Telli
6 yıldır cami sıkıntısı çekilen Orhaniye Mahallesi 112 evler mevkiinde teravih namazı için geçici önlem alındı. . Kurulan seyyar çadırın içinde özel olarak hazırlanan ayrı bölümde bayanlarda namazını kılabiliyor.
112 Evler semti sakinleri, evlerine yakın bir cami bulunmaması nedeniyle 5 yıldır teravih namazlarını sokakta kıldıklarını söylediler. Orhaniye Mahallesi 112 Evler semtinde daha önce cami alanı olduğunu ve Muğla Belediyesi tarafından iptal edildiğini ileri süren vatandaşlar, mahallelerine ibadetlerini yapabilecekleri cami veya mescit yeri gösterilmesini istiyor.
Muğla Belediyesi yetkilileri ise 112 Evler semtinin imar planında cami yeri olmadığını belirtti.
Mahalle halkının Teravih namazını rahat kılmaları için ve belediye çadırında Ramazan boyunca hizmet vermek üzere bir imam görevlendirdiklerini ve belediyenin bu uygulamasından memnun olduklarını ifade eden Müftü Başiş, halkın Ramazan-ı Şerifi güzel Muğla’nın her yerinde rahatça yaşamaları için gece-gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.