C Vitaminli ATM

Bu haber 30 Temmuz 2013 - 22:04 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

mandalinaatm121334565465312Bodrum Mandalina Üreticileri Birliği ile TEB’in projelendirdiği ve Bodrum Ticaret Odası ile Bodrum Belediyesi’nin desteği ile yapılan Bodrum Mandalinası Temalı ATM, Neyzen Tevfik Caddesi’nde hizmete girdi.
Haber Merkezi
Bodrum Mandalina Üreticileri Birliği ile TEB’in projelendirdiği ve Bodrum Ticaret Odası ile Bodrum Belediyesi’nin desteği ile yapılan Bodrum Mandalinası Temalı ATM, Neyzen Tevfik Caddesi’nde hizmete girdi. Heykeltıraş Alper Orkun tarafından yapılan mandalina temalı ATM’nin açılışına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, BODTO Başkanı Mahmut Kocadon, TEB Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Bodrum Mandalina Üreticileri Birliği Başkan Vekili İsmail Akpınar ve yetkililer katıldı.
Her fırsatta mandalina sayesinde eğitim gördüğünü dile getiren ve geçmişte oldukça önemli bir ekonomik girdi sağlayan Bodrum mandalinasının farkındalığını artırmak için böyle bir proje hazırladıklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi; “Bodrum mandalinası 1990’lı yıllara kadar, Bodrum ekonomisine katkı sağlamış bir meyvedir. Ancak Bodrum’da turizmin gelişmesi ile birlikte ekonomik gücünü yitirdi. Fakat biz hala ısrarla Bodrum’un güney bölgesindeki narenciye bahçelerini korumak için mücadele ediyoruz. Bodrum Mandalina Üreticiler Birliği’ni kurduktan sonra Mandalina Gazozu, Mandalina Lokumu ve Mandalina Reçeli’ni üreterek yeniden ekonomik gücünü sağlamaya çalışıyoruz. Bodrum mandalinasını yeniden Bodrum ve Türkiye gündemine getirebilmek adına bir banka ile mandalina ATM’si yaptık, etrafına da mandalina ağaçları diktik. Böylelikle mandalinamızı her yerde tanıtmaya çalışıyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.