Büyükşehir’den ağaçları koruyan yatırım

Bu haber 11 Ocak 2018 - 11:27 'de eklendi ve 687 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ağaçların kesilmemesi, başka bir alana taşınması için araç envanterine kazandırdığı Ağaç Sökme ve Dikme Makinesi bugüne kadar 232 ağacı farklı yere naklederek ağaçların kesilmesini önledi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 68 orman varlığına sahip Muğla’nın bütün ilçelerinde kullanılmak üzere araç envanterine kazandırdığı Ağaç Sökme ve Dikme Makinesi komşu illerde de hizmet vererek ağaçların korunmasını sağlıyor. Muğla genelinde 222, Aydın’da 10 ağaç olmak üzere 232 ağacın sökümünü ve farklı alanlara dikimini gerçekleştirdi. İnşaat yapılacak alanlarda, yeşillendirilen parklarda, vatandaşların talepleri doğrultusunda özel mülkiyet arazilerinde yetişkin ağaçları farklı alanlara nakil eden dönerli tip ağaç sökme-dikme makinesi açı olarak 360 derece dönebiliyor ve dikim, söküm yapılacak ağaçlara her açıdan yaklaşabiliyor. Üzerinde 4 adet bıçak yardımı ile 155 santimetre çukur derinliğine inebilen araç 230 santimetreye kadar çukur ağzı açabiliyor. Aracın üzerine alınan ağacı taşıma yüksekliği ise 450 santimetre.

Ağaç Sökme ve Dikme Makinesi 232 Ağaç Taşıdı

Muğla’nın ilçeleri Ula’da 79, Menteşe’de 73, Milas’ta 41, Bodrum’da 18, Fethiye’de 9, Köyceğiz’de 2 olmak üzere toplam 222 ağacı sökerek farklı alanlara dikilmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesinin ağaç sökme ve dikme makinesi komşu illerden de talep görüyor. Makine ile Aydın’da ise 10 ağaç farklı alanlara taşınarak kesilmesi önlendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba Karamanoğlu 15 Ocak 2018 / 05:47

3 yıl önce alınan ağaç söküm makınası sadece 232 ağaç taşımasını gerçekleştirmiş bununda73 ağaç Menteşe merkez ilçede ..Oysa yalnız Menteşe’de binlerce ağaç yol inşaat kaldırım çalışmalarında kesildi ..
( Menteşe kireç sanayii yol üzeri 400 zeytin ağacı köklendi Kesildi )
( Menteşe’de kışla mevkii hafriyat çalışmalarında onlarca ağaç köklenip kesildi )