Büyükşehir’den 942 bin metre hat

Bu haber 20 Şubat 2018 - 0:34 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi.

İl genelindeki alt yapı eksiklerini gidermek için çalışmalarına devam Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, bu güne kadar 942 bin metrelik hat çalışması yaptı.

Haber Merkezi

Kuruluşundan bu yana İl genelindeki içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hat çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, 2017 yılı sonuna kadar 942 bin metrelik alt yapı imalatı gerçekleştirdi.

Alt yapının Muğla’da büyük bir eksiklik olduğunun altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu eksikliklerin tamamlanması için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Başkan Gürün, “Bildiğiniz üzere Muğla yüzölçümü bakımından ülkemizin büyük şehirleri arasında. Ayrıca coğrafi koşullara baktığımızda engebeli ve dağlık bir coğrafyada yaşıyoruz. Tabi ki tüm bunlar alt yapı çalışmaların da bir takım zorluklara yol açıyor. Yıllardır su sıkıntısı çeken hatta hiç suyu olmayan bölgelere yeni içme suyu hatları yaptık. Böylece 32 Mahalle ve mevkii suya kavuşturduk. Kanalizasyon eksiği olan bölgelere yeni hatlar çekerek çevre temizliği ve halk sağlığına büyük katkılar yaptık. Göreve geldiğimiz günden bu yana içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu olarak 942 bin metre hat yaptık.

2018 yılında Muğla’da ki önemli alt yapı sorunlarına müdahale edeceklerini belirten Başkan Dr. Osman Gürün, “Bu yıl alt yapı için 193 Milyon TL gibi bir yatırım planlıyoruz. Ula ve Seydikemer İlçe merkezlerinin büyük eksikliği olan kanalizasyon hatlarının yapımına bu yıl başlıyoruz. Bunun yanı sıra Fethiye İlçemizde Hisarönü-Ovacık bölgesinde şebeke hattı yapacağız. Tüm İl genelinde de aciliyeti olan bölgeler öncelikli olmak üzere, planlı olarak içme suyu ve kanalizasyon sorunlarının çözümü için tüm imkânlarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.