Büyükşehirden 201 Mavi Kart

Bu haber 11 Ağustos 2015 - 18:47 'de eklendi ve 643 kez görüntülendi.

buyuksehirden201mavikart651651165Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 yaz sezonlarında toplam 201 tekneye Mavi Kart verdi.

Hafize Ataseven

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 yaz sezonlarında toplam 201 tekneye Mavi Kart verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Çevre Dostu Muğla” sloganıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Akyaka ve Göcek koylarında 201 tekneye elektronik atık takip sistemi olan Mavi Kart verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Akyaka ve Göcek koylarında 6 tekneyle yürüttüğü atık alımlarında, küçük deniz araçlarından sintine, pis su, çöplerin denize deşarjının önlenmesi, ne kadar atık oluştuğu, atığın türü, miktarı, tarihi ve ihtiyaç duyulan diğer bilgiler ile hangi kıyı tesisine verildiğinin elektronik olarak web ortamında online izlenebilmesini sağlayan Mavi Kart’ı 201 tekneye verdi.

Tekne ve Yatlar gibi küçük deniz araçları için geliştirilen Mavi Kart Sistemi; bayrağı ne olursa olsun Gemi Atık Takip Sistemi – GATS dışında kalan atık üretecek donanıma sahip olan bütün gemilerin, atık alım hizmeti veren balıkçı barınakları, yat limanları, çekek yerleri ve buna benzer kıyı tesisleri ile kara ile bağlantısı olmayan yüzer tekne bağlama yerleri ve platformlara gelen gemilerin hizmet almasını sağlıyor. Atık verme işleminde bulunması zorunlu olan Mavi kartı temin etmek isteyen tekne sahipleri; Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Akyaka ve Göcek’teki Atık Kabul Tesislerine başvurarak kartlarını temin edebilirler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.