Büyükşehir’de ulaşım seferberliği

Bu haber 16 Ağustos 2015 - 20:24 'de eklendi ve 1.322 kez görüntülendi.

buyuksegirrrMuğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla ve ilçelerinde halkın çağdaş ulaşım hizmeti alabilmesi için çalışmalarını sürdürürken, Büyükşehir Meclisi’nden 33 otobüs alımı için karar çıktı.

Büyükşehir Belediye Meclisinde ulaşım sorununun çözümü için çalışmalar sürerken ulaşım hizmetlerinde kullanılmak üzere yeni 33 adet otobüs alımı için karar çıktı. Karar sonrası Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin de bu karar doğrultusunda çalışma yapması bekleniyor.
Yeni alınacak olan otobüsler, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Bodrum, Marmaris ve Milas ilçeleri arasında hizmet vereceği öğrenildi. Yeni ulaşım araçlarının alımının ardından seferler için yolcu indirme bindirme, sefer saatleri, kalkış noktaları ve ücretler konusunda planlamalar yapıldığı öğrenildi.
Muğla genelinde, “Ulaşım ve Ulaşım ile ilgili tüm işlem ve görevler” Muğla’nın 6360 Sayılı yasa ile Büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nde oluşturulan UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) Kurulu tarafından yürütülüyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.