Büyükşehir Meclisi’nden ‘terör’ açıklaması 

Bu haber 14 Ağustos 2015 - 18:27 'de eklendi ve 546 kez görüntülendi.

buyuksehirmeclis156165615Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi yaptığı basın açıklamasında son günlerde artan terör olaylarında toplumun, özellikle siyasi parti liderlerine büyük görev düştüğünü, ayrıştırıcı ve ötekileştirici açıklamalardan kaçınmaları istendi.

Kadir Tamer

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nde grubu bulunan CHP, AK Parti ve MHP Grup Başkanvekilleri, son günlerde yaşanan ve her gün artarak devam eden terör eylemlerinde askere, polise ve sivil vatandaşlara hain saldırıların düzenlendiğini, Türkiye’nin bir kaosun içine çekilmeye çalışıldığın açıkladılar.

CHP, AK Parti ve MHP Grup Başkanvekilleri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sınırlarımızda yaşanan hareketlilik, IŞİD ve PKK terör örgütlerinin uzantılarının ülkemiz içinde gerçekleştirdiği hain saldırılarda askerlerimiz, polisimiz şahit olmakta, sivil vatandaşlarımız da can kaybına uğramaktadır. Terör olaylarında şehit olan asker, polis ve sivil vatandaşlarımızı minnet ve saygıyla anıyoruz. Allah’tan rahmet diliyoruz. Ayrıca terör olaylarında yaralanan asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz, Günümüzde artarak yaşanan terör olaylarının bir an önce bitmesi, ülkemizin barış ve huzur dolu günlere bir an önce dönmesi için bütün siyasilere sivil toplum kuruluşlarına, her kesime ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir. Özellikle siyasi liderlerin ayrıştırıcı, ötekileştirici açıklamalardan kaçınmaları, toplumu birleştiren, barışçıl açıklamalar yapmaları bu süreçte toplumsal sağduyu açısından yararlı olacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.