Büyükşehir kırsalda vatandaşlarla buluştu

Bu haber 12 Ekim 2015 - 0:37 'de eklendi ve 705 kez görüntülendi.

Büyükşehir Kırsalda vatandaşlarla bir araya geldi (2)Muğla Büyükşehir Belediyesi, kırsalda yaptığı hizmetleri Günlüce Mahallesi’nde düzenlediği tanıtım etkinliği ile vatandaşlara anlattı.

Nazife Taşdelen

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi ile birlikte Günlüce, Yılanlı, Göktepe, Esençay gibi mahallelerde yapılan yol, su, ulaşım, tarım ve sosyal hizmetleri içeren faaliyetlerini anlattılar. Düzenlenen etkinliğe, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Belediyesi meclis üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Arık, Menteşe İlçesi mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Muhtarlardan Başkanlara Plaket

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda yaptığı hizmetlerin tanıtımında konuşan Günlüce Muhtarı Abdullah Öz’de Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi’ne hizmetlerinden ötürü ayrı ayrı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Günlüce Mahalle Muhtarı Abdullah Öz Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’e, Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Arık’da Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e birer teşekkür plaketi takdim etti.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bu bölgede seçimlerin üzerinden 18 aylık geçen sürecte, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri her alanda çalışmalar yürütüyorlar. Esençay doğumlu ve bu bölgenin bir çocuğu olarak Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca Menteşe Belediyesi olarak kapatılan beldelerde fen işleri ekipleri oluşturarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Araç parkımızı güçlendirdik, düğün salonları dediğimiz çok amaçlı salonların çalışmalarına başladık ve 3 köyümüzde bitirdik. Köylerimizde okulların bakımı, boyası ve camilerimizin temizliği için ekipler oluşturduk. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte sizlere her alanda hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüşün konuşmasının ardından konuşan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Seçimlerin üzerinden bir buçuk sene geçti. Seçimlerden önce söylediğimiz mührü, ihtiyar heyeti olmasa da bizim beraber yürüyeceğimiz, vatandaşlara birlikte hizmet edeceğimiz en büyük yardımcımız muhtarlarımızdır. Muğla gibi geniş bir coğrafyada 550 mahallenin yol, su, ulaşım, fen işleri, evde bakım hizmetleri gibi alanlarda ekiplerimizi organize ederek teşkilat şemamızı oluşturduk ve hizmetlerimizi yapmaya devam ettik. Yeni büyükşehir olan illerin arasında bunları kısa sürede başarabilen illerin başındayız. Bu hizmetleri yerine getirirken siz vatandaşlarımızdan, hemşerilerimizden, muhtarlarımızdan güç aldık. Amacımız köylerimizi tarımda yeni ürün çeşitleriyle ve üretim teknolojileri ile geliştirerek çok daha yüksek gelir elde etmenizi sağlamak, şehirlerde olan her türlü imkanı köylerde de sağlayarak köyden kente göçü değil kentten köye göçüşü sağlamak istiyoruz. Şehir hayatından sıkılan ve bu güzel doğa içerisinde yaşamak isteyen vatandaşlarımız için köylerimizin kalkınmasını hep birlikte yapacağız. Sizlerden aldığımız bir teşekkür bizim çalışma şevkimizi arttırıyor. Eksiklerimiz olacaktır, aile içerisinde eksiklikler olur ama birbirimize güvenerek, huzur içinde barış içerisinde Muğla’mızı daha ilerilere sizlerle taşımak istiyoruz.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Günlüce’de ki tanıtım töreninde Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi, Ulaşım ve MUSKİ törende vatandaşlara ve muhtarlara bölgede, kırsalda yapılan hizmetleri anlattı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.