Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti kuruldu

Bu haber 20 Ağustos 2014 - 3:17 'de eklendi ve 834 kez görüntülendi.

buyuksehirrrMuğla’nın Büyükşehir statüsünü kazanmasının ardından Muğla il merkezinde görev yapan yerel ve ulusal gazete temsilcileri Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetini kurdu. 25 gazeteci tarafından kurulan Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Cem Kaytan seçildi.
Haber Merkezi
2014 yerel seçimlerinde Muğla, Büyükşehir statüsünü kazandı. Muğla’nın Büyükşehir olmasının ardından Muğla il merkezinde görev yapan yerel ve ulusal gazete temsilcilerinden oluşan 25 gazeteci Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetini kurdu. 25 kurucu üyenin bulunduğu Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Cem Kaytan seçilirken, ikinci başkanlığa Mustafa İnci, Genel Sekreter Hüseyin Atılgan, Sayman Kayber Avcı, Üyeler Cavit Yıldırım, Cem Durna ve Cenk Altınsoy seçildi.
Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan yaptığı açıklamasında “Hemen her dönemde çeşitli baskılara maruz kalan basın camiası tüm zorluklara rağmen doğru haber verme görevini, yerine getirmeye çalışmış, bu uğurda ter akıtmıştır. Yerel ölçekte baktığımızda ise yerel basın, o yörede yaşayan insanların gözü kulağı niteliğindedir. Herkesin kendisini en yakından ilgilendiren olaylara ulaşmasını sağlayarak bir nevi toplumsal iletişimin temelini oluşturmuştur. Tüm bu durumun bilincinde olan Muğla basını yıllardır üstlendiği bu görevi tüm zorluklara ve maddi yetersizliklere rağmen en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmış ve bunun için çalışmaya devam etmektedir. Ancak örgütsüz bir meslek grubu tüm çabalara karşın hayatta kalamaz. Bu amaç ve niyetle Muğla’da görev yapan basın mensupları, var olan basın meslek örgütünün kendi dertlerine çare olmadığı düşüncesinden hareketle yeni bir oluşuma gitmeye karar verdi. Bu anlamda Muğla il merkezinde görev yapan ulusal ve yerel basında görevli 25 basın mensubu bir araya gelerek Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetini kurduk. Bizim birlikteliğimiz ise görevimizin verdiği ağır yüklerden örgütlenerek kurtulmaktır” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MÜŞTEBA KARAMANOĞLU 20 Ağustos 2014 / 18:09

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ KURUCU ÜYELERİ ,ÜYELERİ BAŞKANI TEBRİK EDER BAŞARILAR DİLERİM.
MUĞLA BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİNİ TEBRİK EDER.
MUĞLA BASININ ZOR EKONOMİK ŞARTLARDA TEÇHİZAT SIKINTISI İÇİNDE HER ZORLUĞU AŞARAK HABERİ OKUCUYULARINA İZLEYİCİLERİNE ULAŞTIRAN. MUHABİR ,KÖŞE YAZARI. HABER MUHABİR EDİTÖR BASIM HİZMETİNİ ÜSTLENEN CEFAKAR EMEKÇİ KARDEŞLERİMİ KAPAK SAYFA TASARIM VE TÜM EMEĞİ GEÇEN BASIN MESUPLARINI TEBRİK EDER. BAŞARILAR DİLERİM .MUĞLA,MIZA EGE BÖLGESİNE ÜLKEMİZE TÜM DÜNYA ÜZERİNDE GEREK POSTA GEREK ABONE GEREK İNTERNET GEREK WEP. SİTESİ ÜZERİNDEN ULAŞTIĞI HİZMET GÖTÜRDÜĞÜ TÜM DÜNYA KITASI ÜZERİNDEKI OKUYUCU İZLEYİCİ YORUMLAYILARINA HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENII EDER. SAYGI,HÜRMET,MİNNET ŞÜKRANLARIMI SUNARIM .
MÜŞTEBA KARAMANOĞLU.
2015 GENEL SEÇİMLERİNDE
BAĞIMSIZ MİLLETVEKİL,İ
ADAYI