Büyükşehir evsizlere soğuk havalarda sıcak yuva oluyor « Hamle Gazetesi

Büyükşehir evsizlere soğuk havalarda sıcak yuva oluyor

Bu haber 10 Ocak 2019 - 1:17 'de eklendi ve 443 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kış sezonunda sokakta kalan evsiz vatandaşlara Menteşe’nin Bayır Mahallesi’nde kurulan barınma evinde ağırlayarak yiyecek, giyecek ve temizlik gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal alanda yürütülen çalışmalardan ‘Soğuktan Sıcağa’ projesi kapsamında kurduğu barınma evinde sokaklarda yaşayan evsiz vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Menteşe ilçesi Bayır Mahallesi’nde evsizler için barınma evi kuran Muğla Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu kış sezonunda da sokakta kalan evsiz vatandaşlara sahip çıkıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, Menteşe İlçesi Bayır Mahallesi’nde kurulan yuvada ağırlanan evsiz vatandaşların barınma, yiyecek ve temizlik gibi her türlü ihtiyaçları karşılanıyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

2016 yılının Aralık ayında soğuk kış günlerinde, sokaklarda yaşayan vatandaşlarımızı misafir edebileceğimiz bir barınma evi kuruldu. Bu barınma evinde onların bu soğuk kış günlerinde barınma, yiyecek gibi ihtiyaçlarını karşılayarak, bir nebze de olsun rahat yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar 23 evsiz veya evi olmayan vatandaşımız farklı zamanlarda bu hizmetten yararlandı. Halkımızdan sokakta kalan vatandaşlarımızı misafir edebilmemiz için 444 48 01 numaralı çağrı merkezini veya ALO 153 Zabıta hattını kullanarak bize ulaşmalarını rica ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.