Büyükşehir bürokratları Bodrum’dayda « Hamle Gazetesi

Büyükşehir bürokratları Bodrum’dayda

Bu haber 28 Ekim 2014 - 0:33 'de eklendi ve 916 kez görüntülendi.

buyukburokratMuğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları’na Bodrum ilçesinde devam etti.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi, ilk toplantısını Milas ilçesinde gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir bünyesinde kurulan genel sekreterlikler, daire başkanlıkları, bu birimlerin görevleri ve hizmet alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek için düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantıları Bodrum ilçesiyle devam etti.
Bodrum ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi danışmanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarının tamamı, Bodrum Belediyesi Müdürleri, Bodrum mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bodrum Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin et ve tırnak gibi olduğunu ayrı düşünülemeyeceğini, iki belediyenin de daha yaşanır Muğla, daha yaşanır bir Bodrum için çalışacaklarını söyledi.
Daha sonra söz alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’nın Büyükşehir olmasından sonra 7 ay geçtiğini, bu süre içinde Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla genelinde ve Bodrum ilçesinde neler yaptığını ve yapacağını vatandaşlara anlatmak için ilçe bilgilendirme toplantılarını başlattıklarını söyledi. Başkan Gürün; “Muğla, Büyükşehir statüsüne geçti ve seçimlerden sonra 7 aylık bir süre geçti. Yeni yasa ile birlikte Bodrum eski Bodrum Belediyesi değil, hepimizin daha önce istediği ama birdenbire oluşturulan alt yapısı olmayan hazırlıksız bir yasa ile Bodrum bir yarımada belediyesi, Bütün Bodrum belediyesi oldu. Büyükşehir Belediyesi için ise seçim öncesi ve seçim sonrası yapılan çalışmalar sayesinde 7 aylık süre içerisinde ana kurgusunu tamamlayarak hizmet vermeye başladı. Bilgilendirme toplantıları ile Büyükşehrin yetki, görevleri ve sorumluluk alanlarını daire başkanlarımızla birlikte sizlere anlatalım, daha iyi anlaşılalım istedik” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin yeni yasadan sonra sorumluluk alanlarının genişlediğini söyleyen Başkan Gürün, buna rağmen belediyelerin merkezi idareden aldığı payın aynı kaldığını söyledi. Başkan Gürün; “Türkiye’de değişen yasa ile birlikte nüfusun yüzde 83 belediye hizmet alanları içinde yaşıyor. Buna rağmen belediyelerin merkezi idari bütçesinden aldığı pay yüzde 6. Bütçeden ayrılan payların yetersizliğini rağmen bizler belediye kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz ile birlikte, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problemimiz olamaz.” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantısı’nda, 3 genel sekreter yardımcısı, 2 danışman, 16 daire başkanı kendilerini tanıttı ve daha sonra Muğla genelinde ve Bodrum özelinde yapılanlar ve yapılacak olanları anlattılar. Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı ve Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü sunumlarıyla devam eden toplantı, katılımcıların Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına sorularıyla sona erdi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.