Büyükşehir Belediyesi’nin Su Zammı ve CHP?

Bu haber 13 Nisan 2015 - 0:05 'de eklendi ve 1.218 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla Belediyesi Büyükşehir Belediyesi’ne dönüştükten sonra il genelinde bir hayli değişiklikler oldu. Bugün bunlardan bir tanesine su konusuna değinmek istiyorum. Evet, içme suyunu irdelemek istiyorum. Muğla’nın hangi ilçesine hangi mahallesine gidersen git mutlaka Büyükşehir Belediyesi’nin şehir sularına yapmış olduğu yüksek fiyattaki zam konuşuluyor. Bir aile topluluğuna gitsen mutlaka yapılan su zamlarının fazla olduğu dile getiriliyor. Yine söylüyorum, Muğla’nın hangi ilçesine gidersen gir kahvelerde olsun işyerlerinde olsun konuşulan tek konu Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu su zamları. Bu da CHP’ye o kadar zarar veriyor ki sormayın. Şimdi siz diyeceksiniz ki yapılan su zammının CHP’ye ne zararı olacak. Evet, öyle bir zararı olacak ki vatandaş isyan ediyor. Biz hayatımızda böylesine bir zam görmedik diye haykırıyorlar.

Sevgili okurlarım, şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün alınmasın Muğla’da bir buçuk ay sonra genel seçimler yapılacak. Vatandaş yapılacak olan genel seçimleri değil de su zammından bahsediyorlar. Hele fakir fukara ise bir yıldan bu yana zamlı su paralarını ödemeyeceklerini söylüyorlar. İşte bu ada bir buçuk ay sonra yapılacak olan genel seçimlerde CHP’ye büyük zarar vereceği çok sayıda CHP’liler tarafından dile getirilmekte. Onun için Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan su zamlarının bir daha gözden geçirilmesinde fayda olacağı konuşulmakta. Hakikaten il genelinde şimdiye kadar böylesine bir konu halk tarafından gündemde tutulmamıştı onun için söylüyorum.

Sevgili okurlarım, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün Belediye Meclis üyeleri ile bir kez daha görüşüp yapılan su zammını bir kez daha gözden geçirmelerinde fayda olacağı inancındayım. Şimdi Sayın Gürün diyecek ki belediyenin zarar etmemesi açısından böyle bir zam yaptık diyebilir. İyi hoşta bence tekrar su zammını bir kez daha meclis üyeleri ile görüşmenizde faya var. Çünkü yapılacak olan genel seçimlerde CHP büyük bir yara alacakta onun için söylüyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
adnan bilen 13 Nisan 2015 / 09:06

Bu su meselesi ve beraberindeki mersedes meselesi Muğla’da CHP nin 3.cü milletvekilliğini kaybettirebilir. Eskiden köylüler su parası ödemezdi. Ödeyenlerde çok cüzi öderdi. Şimdi su sayaçları bir yıl sonra ancak okunabildiği için su faturaları çok kabarık geldi. Köylüler feryat figan içerisindeler. Biraz daha sabredip bu köylülerin su faturaları ve mersedes meselesi seçim sonrasına bıraksalar ne olurdu sanki. CHP üyeleri ön seçimde oy kullandırılmadıkları içinde partiye tepkililer. Bu seçimleri atama il yönetimi götüremeyecek gibi gözüküyor.