Büyükşehir Belediyesine Bir Teşekkür Bir Sitem « Hamle Gazetesi

Büyükşehir Belediyesine Bir Teşekkür Bir Sitem

Bu haber 23 Ekim 2014 - 23:20 'de eklendi ve 1.076 kez görüntülendi.
Servet Aydınlıoğluserveraydinlioglu@hamlegazetesi.com.tr

Bu haftaki yazımın konusu yine Büyükşehir Belediyesi. Kaçınılmaz olarak bundan sonra da sık sık bu ilimizin en önemli hizmet kurumunu muhatap alan yazılar yazacağım. Konumu gereği Muğla büyükşehir belediyesi halka hizmet anlamında ilin en büyük icra organı. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi iyi yaptıkları her şeyde yazılarımla destekler yanlış ve eksik gördüğüm konularda uyarı görevimi yapar ve eleştiri hakkımı kullanırım.

Bu Kurban Bayramı benim için diğer bayramlara göre çok sıkıntılı geçen bayram oldu. Uzun süredir yatağa bağımlı olarak yaşayan annemi bayram öncesi çok ağır hasta olarak son umut olur diye hastaneye kaldırdık tüm bayram ve daha sonraki birkaç gün hastanede geçti. Rabbime şükürler olsun hayati tehlikeyi atlattı ve yine evimize döndük. Hastanede kaldığım bir hafta içinde ülkemizin sağlık alanında yaptığı atılımı yaşayarak gördüm. En son hastanede bundan 15 yıl önce babam hasta olunca kalmıştım o günlerde hastaların altına yazacak çarşaf bile yok odalar ise en az 10 ar kişilik koğuşlar halindeydi. Bugün ise 2veya 3 kişilik odalar ve daha temiz bir ortam var. Hastamı evden 112 servisi ile aldılar yine 112 servisi ile eve bıraktılar bu gelişmeler elbette daha da iyiye zamanla gidecektir ama şu an benim şahsen yaşadığım geçmişe bakınca çok iyi duruma gelmişiz. Teknik donanım personelin hastaya davranışı bakımından da çok iyi duruma geldiğimizi yaşayarak gördüm.
Eve döndükten sonra birçok yatalak hastada görülen yatak yaraları sorunu annemde çok ciddi boyutlara ulaşmıştı. Evde bizler elimizden geldiği kadar pansuman yapmaya çalışsak bile yeterli olmuyordu. Aile hekimi arkadaştan yardım istedim onlarında tek personelle bu işi iyi yapmaları mümkün görünmüyordu. Çok acı veren yatak yaraları ile kendi imkanlarımızla mücadele ederken komşum olan mahalle muhtarı eşime ilden gelen bir sağlık ekibi olduğunu evde yatalak hastalara bakım hizmeti verdiklerini söylemiş. Ekibe annemin adını verdiğini ve Perşembe günü geleceklerini bildirmiş. Dediği gibi Perşembe günü eşim işyerinden beni aradı ve ilden bir sağlık ekibinin geldiğini söyledi. Hemen eve gittim Allah’ın bildiği sağlık il müdürlüğü ekiplerini bekliyorken karşımda Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık ekibini buldum. Gelen görevliler Sayın Osman Gürün başkanın selamıyla geldiklerini söylediler. Gelenler biri bayan biri erkek iki sağlık memuru gerçekten pırıl pırıl güler yüzlü iki genç insan benden aile hekiminden bir izin yazısı istediler ve hemen müdahaleye başladılar ilk önce anneme sonda takarak onu rahatlattılar daha sonra yatak yaraları için hemen en güzel şekilde pansuman tedavisi uyguladılar. Bu ekip hala düzenli olarak gelip annemin tedavisini yapmaya devan ediyorlar kendilerine çok teşekkür ediyorum. İlk tedavi bittikten sonra birlikte kahve içerken Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sağlık birimi oluşturulduğunu ve kısa zamanda ambulansların alınacağını yatalak hastaların evlerinden alınıp hastaneye muayeneye götürüleceklerini daha sonra yine aynı şekilde evine getirileceğini anlattılar. Şahsen bunları duymaktan çok mutlu oldum çok iyi düşünülmüş bir hizmet. Sistem iyi kurulursa çok yararlı olacak böyle güzel bir hizmetin verilmesini sağladığı için Sayın Osman Gürün Başkana teşekkür ediyorum umarım hızla eksiklikleri gidererek ve iyi organize olarak ilin tamamına bu güzel hizmet verilmeye devam edilir.
Gelelim bu yazımın başında belirtiğim sitemime bundan yaklaşık 1,5 ay önce yazdığım “Büyükşehir Ula’yı düşünüyor mu?” başlıklı yazıda belirttiğim ilçe girişindeki trafik lambaları hala çalışmaya başlamadı. Sağlık mesleğinden gelen sayın Başkan insan hayatının ne kadar değerli olduğunu en iyi bilen birisi olarak çok basit bir mesele olan Ula İlçe girişindeki trafik lambaları meselesini bugüne kadar çözmeliydi. Allah korusun o kavşakta olacak bir kazada oluşacak can kaybının değeri hangi parayla ödenir insana kıymet verdiğini yukarıda anlattığım. İcraatıyla kanıtlayan Osman Gürün Başkandan en kısa sürede bu sorunu çözmesini Ula halkı adına bekliyorum. Haftaya buluşmak üzere iyi haftalar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.