Büyükşehir Belediyesi’nden dolandırıcılık uyarısı

Bu haber 09 Eylül 2015 - 22:59 'de eklendi ve 652 kez görüntülendi.

dolandiricilikMuğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları, kendilerini ‘Belediye Üst Yöneticisi ya da yakını olarak tanıtarak’, yardım vb. gerekçelerle kişi ve kuruluşlardan para isteyen kişilere inanmamaları konusunda uyaran bir açıklama yaptı.
Metin Karakoç
Muğla Büyükşehir Belediyesi; vatandaşları, kendilerini ‘Belediye Üst Yöneticisi ya da yakını olarak tanıtarak’, yardım vb. gerekçelerle kişi ve kuruluşlardan para isteyen kişilere inanmamaları konusunda uyaran bir açıklama yaptı.
Bu tür kişilere inanılmaması ve hemen Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçilmesi gerektiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.
Aranan kişilerden para talep edildiği veya hesap numarası vererek, para yatırmaları istendiği belirtilen açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi adı altında hiçbir kişi, kurum veya kuruluş için para toplanmamaktadır. Vatandaşlarımız, kendilerini arayarak para talep eden kişilere kesinlikle inanmamalı ve bu tür konularda ‘155 polis imdat’ hattını arayarak, bilgi verilmelidir” ifadelerine yer verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Ahmet Tan Karaosmanoğlu 10 Eylül 2015 / 09:44

Niye böyle bir uyarıya gerek duyulmuş ki?Muğlalılar böyle bircşekilde yanlarına gelene para mı veriyorlarmış.?