Büyükşehir Belediyesi, Engelsİzciler projesini başlattı « Hamle Gazetesi

Büyükşehir Belediyesi, Engelsİzciler projesini başlattı

Bu haber 29 Mayıs 2019 - 0:19 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilk olarak 2016 yılında Menteşe ilçesinde hizmete açtığı, daha sonra  ilçelerinde de hizmete başlayan Kısa Mola Merkezleri’nde engelli bireyler için Engelsiz İzciler Projesi hayata geçirildi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Engelsİzciler” projesi ile engelli bireylerin ve engellisi olan ailelerin sosyal hayata katılımını sağlamak, engelli vatandaşların kişisel gelişimlerini ve becerilerini İzcilik vasıtasıyla arttırabilmeyi amaçlıyor. En az bir yıl sürdürülmesi planlanan “Engelsİzciler projesinin 10 yaş üstü kendi öz bakımlarını yapabilen, kamp fiziki şartlarına uyum sağlayabilecek ve ağır engelli olmayan bireyler yararlanıyor.

 “Engelsİzciler” projesi kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Menteşe, Fethiye ve Milas Kısa Mola Merkezlerinde 3 günlük Temel Liderlik Eğitimi alan uzman personel tarafından Kısa Mola hizmetinden yararlanan 20 engelli bireye haftada 1 gün izcilik eğitimi veriliyor.

“Engelsİzciler” projesi ile birlikte izci adayı engelli bireylere yaz ve kış kampları, kaynaştırıcı ve çevreyi tanıtıcı geziler,  çeşitli farkındalık yaratıcı faaliyetler, şehirlerarası ve uluslararası izci kampları düzenlenmesi planlanıyor.

İzci adayları müzeleri gezdi

“Engelsİzciler” projesi ile izci adayı olan engelli bireyler 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında Datça ilçesinde bulunan Knidos Antik Kenti, Milas ve Fethiye ilçelerinde Müze gezilerine katıldılar. Müze personeli tarafından engelli bireylere müzelerde sergilenen eserlerin hangi döneme ait olduğu, eserlerin neyi ifade ettikleri ve o dönemin özellikleri hakkında bilgiler verildi. Gezi sonunda engelli bireyler hatıra fotoğrafı çektirdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.