Büyükelçiden Vali Çiçek’e ziyaret

Bu haber 28 Ekim 2016 - 0:15 'de eklendi ve 537 kez görüntülendi.

buyukelciden-vali-ciceke-ziyaret-1 Kore Ankara Büyükelçisi Cho Yun-soo Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Haber Merkezi

Kore Ankara Büyükelçisi Cho Yun-soo Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Cho Yun-soo şeref defterini imzaladı. Ziyaretlerinden memnun kaldığını kaydeden Amir Çiçek, “ Turizm, eğitim ve tarih gibi konuları konuştuk. Kore vatandaşlarıyla neleri paylaşabileceğimizi değerlendirdik. Muğla olarak Kore ile kardeşlik içerisindeyiz” dedi.

Büyükelçi Cho Yun-soo , Amir Çiçek’in kendisine Muğla’yı anlatmasından çok memnun kaldığını dile getirerek, “ Türkiye-Kore ilişkilerinin 60. yılı ile ilgili turizm ve tarih açısından iyi olacak bir etkinlik düzenlemeye çalışıyoruz. Büyük ve çeşitli etkinlikler planlıyoruz” dedi.

Vali Amir Çiçek, konuşmaların ardından kendisini ziyarete gelen Cho Yun-soo ve tercümanına Kavaklıdere İlçesi’nde yapılan el işi bakır sahan, Muğla tanıtım kitabı ve CD’si ile Muğla Mutfağı kitabını hediye etti. Büyükelçi Cho Yun-soo ise Vali Çiçek’e teknolojik bir ürün hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.