Büyük Şehir Dopingi « Hamle Gazetesi

Büyük Şehir Dopingi

Bu haber 13 Kasım 2013 - 23:06 'de eklendi ve 1.065 kez görüntülendi.

buyuksehirdopingiYerel seçimlerin ardından kurulacak olan büyükşehirler arasında yer alan Muğla’da uzun yıllardır imar planı sebebiyle sıkıntı yaşayan köylülerin yüzünü güldürmeye başladı. İmar planlarının büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenecek olması, özellikle turizm merkezlerindeki turistik köylerdeki arsa fiyatlarına adeta doping etkisi yaptı.

Hasan Telli

Yerel seçimlerin ardından kurulacak olan büyükşehirler arasında yer alan Muğla’da uzun yıllardır imar planı sebebiyle sıkıntı yaşayan köylülerin yüzünü güldürmeye başladı. İmar planlarının büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenecek olması, özellikle turizm merkezlerindeki turistik köylerdeki arsa fiyatlarına adeta doping etkisi yaptı.

Emlak Sektörü temsilcileri, büyükşehrin gündeme gelmesinin bile fiyatları yüzde 15 artırdığını, büyükşehir kurulduğunda ise bu oranın yüzde 40’ı bulabileceğine dikkat çekiyor.

İlin büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla emlak alanında taleplerin artmaya başladığına işaret eden Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş, şöyle devam etti: “Yatırımcılar bizleri arayarak neler yapabileceklerini soruyor. Talepte bulunanların sayısı son dönemlerde oldukça arttı. Bölgemiz yeniden yabancıların ilgisini çekmeye başladı. Bu da emlak ve arsa fiyatlarının geçtiğimiz birkaç seneye göre yüzde 15 oranında artışa neden oldu. Bahsettiğimiz fiyat artışları sadece büyükşehirin adının ortaya çıkmasıyla kaydedildi. Muğla tam olarak büyükşehir olduğunda ve teşkilatlanması tamamlandığında şimdilik yüzde 15 olan artış yüzde 40’ı bulacaktır.” Marmaris’in Türkiye’nin gözbebeği beldelerinden birisi olduğunu ve yatırımcıların ilgisini çektiğini belirten Akkuş, büyükşehir olduğu zaman hizmet kalitesi arttıkça yatırımcıların sayısının da artacağını dile getirdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.