Büyük Ödül Elefterios’a

Bu haber 31 Mayıs 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.302 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Hamle bu sene 38 yaşında. Yayın hayatına 21 Şubat 1977’de girmiş.

Hamle’nin “Yılın EN’leri” adı altında okurlarının öneri ve oylaması sonucu ödüllendirmesi ilk kez 2004 yılında gerçekleşti.

Böylece Hamle’nin yaş günü de ödüllerin sahiplerini bulduğu kokteyllerde kutlanır oldu. 2 yıl ödüllendirme yapılamadı. O nedenle bu sene 11’nci değil, 9’ncu ödüllendirme yapılıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında başlayan aday adaylarını ve ardından en iyileri belirleme süreci geçtiğimiz günlerde tamamlandı. 6 Haziran Cuma günü 2013 Yılının En İyileri ödüllerini alacak.

Hamle’nin 35’nci yaşını da o gün Akyaka Hamle Hotel’de kutlayacağız.

xx        xx        xx

Geçen yıl 11 dalda yapılan ödüllendirme bu sene 8 dalda yapıldı.

YILIN KAMU KURULUŞU; Halk Sağlığı Müdürlüğü, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü.

YILIN SİYASETÇİSİ; Nurettin Demir CHP Milletvekili; Mustafa Çelebi AK Parti Menteşe İlçe Başkanı; Asım Başaran MHP Bodrum İlçe Başkanı.

YILIN İŞADAMI; Kenan Değertaş            (Çağlar İletişim A.Ş.), Şahap Çak (Netlog Lojistik A.Ş.), Mehmet Serdaroğlu (Serdaroğlu İnşaat).

YILIN MESLEK İNSANI; Hüseyin Süer (Marmaris Konak Kırtasiye), Doruk Alp (Diş Hekimi Dentalp Ltd.), Cihan Şimşek (Başkent Akademi).

YILIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU; Tes İş ve Maden İş Sendikaları Yatağan Şubeleri, Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı, Muğla Memur Sen.

YILIN SPOR İNSANI; Fethiyespor Kulübü, Merve Ceylan (Türkiye Kiteboard Şampiyonu),

Meltem Çelik (Çim Hokeyi Milli Sporcusu).

YILIN HAYIRSEVERİ; Abdurrahim Tuna, Ermaş Madencilik A.Ş., Çetin Topuz.

YILIN MUHTARI; Mehmet Kavasoğlu (Çıtlık Mahallesi), Hayrettin Akay (Kiramettin Mahallesi), Hüsametin Yiğit    (Çetibeli Mahallesi).

Hamle Okurlarının oylamaları sonucu belirlenen isimler bunlar. Ancak hangi dalda kim birinci, kim kaçıncı derseniz bilmiyorum. Ben de 6 Haziran’da öğreneceğim.

xx        xx        xx

Hamle her sene okurlarının belirlediği Yılın EN’lerini ödüllendirirken, bir de Hamle’nin kendisinin belirlediği kişilere verilen “Hamle’nin Başarı Onur Ödülleri” var.

O ödülleri geçtiğimiz yıllarda alanlar arasında dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Genç Bakış Programı Yapımcı ve Sunucusu Abbas Güçlü gibi isimler bulunmakta.

Yılın EN’lerinde sıralamaları bilmiyorum, ama bu sene onur ödüllerinin kimlere gideceğini biliyorum;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yunanistan’ın Simi Belediye Başkanı Elefterios Papakaladoukas ve son Muğla İl Genel Meclisi Üyelerinden Mehmet Erden.

xx        xx        xx

Neden?

Neden Osman Gürün, neden Elefterios Papakaladoukas ve neden Mehmet Erden?

Son İl Genel Meclisi Üyeleri  “son” olarak tarihe geçerlerken, Osman Gürün de “Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı” olarak tarihe geçmiş bulunuyor. Ayrıca üç dönem ilçe belediye başkanlığının ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilme başarısı gösterdi…

Mehmet Erden de son İl Genel Meclisi Üyelerinden birisi…

Tabi Mehmet Erdenbaşarı onur ödülünü” bu nedenle hak etmiş bulunmuyor.

Mehmet Erden İl Genel Meclisi Üyeliği’nde Marmaris’ten seçilmiş biri olarak Marmaris için güzel işler yaptı. Bu gün artık Marmaris’in mahallelerinden biri olan Bozburun O’nun sayesinde (hala açık mı bilmiyorum ama) iskeleye ve gümrüğe kavuşmuştu… En önemlisi Muğla, Mehmet Erden sayesinde Simi Belediye Başkanı Elefterios Papakaladoukas’ı tanıdı…

Papakaladoukas’ı daha çok Marmaris ve Datça ve hatta birinci derecede Datça tanıyor, ama Menteşeliler, Yatağanlılar da yakından tanıyor artık…

Mehmet Erden gerçekten böyle bir ödülü hak ediyordu.

xx        xx        xx

Yunanistan’ın Simi Adası bilindiği gibi Marmaris ile Datça’nın hemen karşısında. Datça’ya daha yakın…

Bu sene Simi’de de belediye başkanlığı seçimi vardı. Kaçıncı defa bilmiyorum, ama Papakaladoukas yeniden seçildi.

Papakaladoukas da Hamle’nin “Başarı onur ödülünü” bu nedenle almıyor tabi…

Ama biz komşu Simi Belediye Başkanını kutluyoruz.

xx        xx        xx

Simi Belediye Başkanı Elefterios Papakaladoukas son 5 yılda Muğla’da “Türk-Yunan dostluğu”na katkı yapmakla kalmayıp, Güney Ege Turizmi’ne de ciddi katkılar yaparken, gerek kendi adasında ve gerekse Muğla’da turizme yeni açılım getirdi…

Bu gün artık Simi’ye, Rodos’a veya Kos’a (İstanköy) tatile gelenler Muğla kıyılarına; Muğla’ya tatile gelenler karşı komşuya tosmadan edemiyor…

Bu gün artık Datça’nın, Marmaris’in katıldığı fuarlarda Simi’nin, Simi’nin katıldığı fuarlarda Datça’nın, Marmaris’in tanıtımı yapılabiliyor.

Simi Belediye Başkanı Elefterios işte bu nedenle Hamle’nin “Başarı ve Onur Ödülü”nü alıyor.

Simi Belediye Başkanı Elefterios, Yunanistan’ın hiç değilse Türkiye’ye kıyısı olan adalarda vize uygulanmaması için ciddi mücadele veriyor. Umarız başarır…

xx        xx        xx

Tabi yeri gelmişken Datça’nın eski Belediye Başkanı Erol Karakullukçu ile bu günkü Belediye Başkanı Şener Tokcan’ı da kutlamamız gerekmekte.

Her sene Eylül ayında Dünya Barışı için Datça’dan Simi’ye, Simi’den Datça’ya kulaç atılıyor. O kulaçlar Erol Karakullukçu zamanında atılmaya başladı. Şener Tokcan sürdürüyor.

Daha geçtiğimiz günlerde Simi Belediye Başkanı eşi ve çocukları ile birlikte sezon öncesi Datça’da tatil yaptı. Papakaladoukas ailesi Belediye Başkanı Tokcan’ın konukları oldu…

Simi Adası’nda 7 Haziran’da festival var.

Ama Başkan ElefteriosHayır” demedi. 6 Haziran’da Hamle’nin 35’nci kuruluş yıldönümünde bizimle birlikte olacak.

Yasu Elefterios…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.