Bülent Akça Sentetik Futbol Sahası açıldı

Bu haber 25 Aralık 2015 - 21:37 'de eklendi ve 664 kez görüntülendi.

BÜLENT AKÇA SAHA (1)Muğla Büyükşehir Belediyesinin tarafından yaptırılan, Bülent Akça Sentetik Futbol Sahası düzenlenen törenle açıldı.
Verda Kartal
Altyapı ve profesyonel sporcuların daha sağlıklı ve ihtiyaçlarına karşılık veren sahalarda spor yapabilmeleri için, Bülent Akça Sentetik Futbol Sahasında düzenlenen törenle açıldı. Törene Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, , Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, daire müdürleri, sporcular, antrenörler ve davetliler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkan V. Ali İnan, “Bülent Akça Sentetik Futbol Sahasını, Muğla gençlerine sunmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Bülent Akça Sentetik Futbol Sahası 5497 metre kare alandan oluşmakta. Sahamız 60 iş gününde tamamlatılarak bize 270 bin liraya mal olmuştur. Futbol sahamızın yapımında başta Büyükşehir Belediye Bakanımız olmak üzere, destek veren herkese teşekkür ederim. Atalarımız, ‘Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur’ sözüyle bu tesislerimizde başarılı sporcular yetiştirilmesinin yanı sıra sağlıklı birey yetiştirileceğine yürekten inanıyoruz” dedi.
Muğla’nın üniversitesiyle beraber genç nüfusun çok olduğu bir bölge diyen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş şunları söyledi:
“Büyükşehir belediyemizde bu tesisi yaptı. Bu gidişle menteşenin merkezi spor faaliyetlerinin ön plana çıkması bizi memnun ediyor. Çocuklarımızı dersleri dışında, boş kaldığı zamanlarda kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasının en iyi yolunun spor olduğunu düşünüyorum.”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Çim saha olarak, Muğla sporumuza hizmet verdi. Ama artan antrenman ihtiyacı ve çeşitli takımların oluşumu çimin bakımı ve sürekli futbol oynamaya müsaade etmemesi nedeniyle sıkıntılar yaratıyordu. Harcanan belirli bir rakamla burası bundan sonra bir takım antrenmanları yapıp daha sonra arkasından diğer takımın rahatlıkla antrenman yapabileceği ve dolayısıyla da her yaştan futbolcularımızın kullanabilecekleri bir alan haline geldi. Emekleri geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Muğla Valisi Amir Çiçek, “Diğer spor alanlarında da her yerde özellikle sporcularımızı yetiştiren bir alt yapıyı mümkün mertebe her gün, her ay, her yıl daha da artırmaya çalışıyoruz. Ben burada tabi ki emeği geçen herkesi kutluyorum. Muğlaspor kulüp başkanının da gayretlerini görüyorum. ‘Biz sonuç olarak Muğla ya söz verdik. Yanımızda ve arkamızda güç veriyorlar bize yerel yönetim belediyeleriyle, valisiyle vatandaşlara bizde şampiyon olacağız, kupayı alacağız ve geçeceğiz’ dedi. Burada kutlanacak sahada değil, daha gecede açık olacak. Oyuncularımız azimle oynayacaklar. Hocalarımız o azimle oyuncularımızın yanında olup Muğlasporumuzu bir üst lige çıkaracağız. Yanımızda olduğumuzu zaten biliyorsunuz. Muğla’dan sporcu yetiştireceğiz. Buranın bir özelliği daha var. Kendi sporcusunun ismini buraya veriyor. Bu vefadan başka nedir? Onun için gençlere ve özelikle Muğlalı vatandaşlarımıza şunları söylemek istiyorum; Muğla vefasını biliyor, oyuncusunu özellikle sporcusunun ismini veriyor” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Muğla Protokolü açılış kurdelesini kestiler. Daha sonra protokol üyeleri tanıtım amaçlı yapılan maçı izlediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.