Bükemediğin Bileği Öpeceksin? « Hamle Gazetesi

Bükemediğin Bileği Öpeceksin?

Bu haber 05 Kasım 2015 - 0:40 'de eklendi ve 1.019 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, 1 Kasım seçimleri bitti. AKP tek başına iktidar oldu. Vatandaş şokta. Hele AKP daha da şokta. Çünkü Türkiye genelinde AKP’nin bu kadar oy alabileceği tahmin edilmiyordu. AKP’nin üst düzey yetkilileri bile %40’larda oy alabileceklerini söylüyorlardı. Türkiye genelinde üst düzey araştırmalar bile partilerin kaç oy alıp yüzdelik üzerinde %42 oy alabileceğini televizyon kanallarında alenen söyleyebiliyorlardı.

Sevgili okurlarım, lafı uzatmaya gerek yok, AKP 317 milletvekili çıkartıp tekrar hükümet kurma olanağını elde etti. Ben de fırsat buldukça tenkit ettiğim AKP’yi içtenlikle kutladığımı belirtmek istiyorum. Siz tahminlerin üzerinde oy alırsanız bırakın Türkiye’yi dünya devletleri bile şaşkınlık içinde. 7 Haziran seçimlerinde CHP, AKP, MHP ve HDP hükümet kurma konusunda anlaşamayınca, seçmende öyle olmazsa böyle olur deyip tercihini AKP’den yana kullandı. 7 Haziran seçimlerinde her parti genel başkanları ve yöneticileri kendilerine göre haklı olabilir ama en büyük sorumsuzluğu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hissi hareket edip her gelen teklife hayır, hayır hayır demesi ülkenin bu duruma gelmesine neden oldu. Tabi bu süre içinde Altın’dan tut, Dolar, Euro tam gaz fırladı. İnsanın alım gücü de kalmadı. Hal böyle olunca vatandaş perişan duruma düştü.

Sevgili okurlarım, 7 Haziran genel seçimlerinde Devlet Bahçeli’nin her gelen teklife hayır demesi eski TBMM Başkan Yardımcısı Meral Akşener’i milletvekili adayı atamaması MHP seçmeninin tepkisini aldı ve 1 Kasım seçimlerinde MHP seçmeni öyle olmaz böyle olur deyip oylarının bir kısmını AKP’den yana kullandı. MHP 80 milletvekilliğinden 40 milletvekilliğine düşünce MHP seçmeninin çoğunluğu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin istifa etmesini istiyor. MHP seçmeni görüşlerinde haklılarda yani?

Sevgili okurlarım, CHP’ye gelinde ancak bu kadar çalışma ile bu kadar olur diyorum. CHP seçmeninde de bir durgunluk vardı. Sayın Kılıçdaroğlu tek başına mücadele verdi ama seçmene kendisini kabullendiremedi. Yani CHP’nin vaatlerine inanmadılar. İyi ki CHP’nin İzmir, Aydın ve Muğla vilayetleri var. Buralarda CHP birinci parti olmasa vay CHP’nin haline.

HDP ise anarşi konusunda pek tatmin edici öngörüde bulunmadığı için oy kaybına uğrayan partiler içine girdi. Eğer partinin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş olmasa idi bu parti baraj altında kalacaktı. Uzun lafın kısası seçmen düşündü, 1 Kasım’da bunlar yine bir koalisyon hükümeti kuramayacaklar, en iyisi biz tercihimizi AKP’den yana kullanalım dediler ve dedikleri gibi 317 milletvekili, çıkartıp tek başına iktidar oldular.

Bugün bu hallere gelmemizin yani AKP Hükümeti’nin kurulmasının tek sorumlusu her zaman hayır diyen MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli olduğu kendi partilileri tarafından alenen söylenilmekte. Hatta yeni bir genel başkan arayışı içindeler. CHP’de suç yok mu elbette var. Ah bir de bu partinin içinde iç karışıklık olmasa? İşte CHP’de seçimlerde bu yüzden oy kaybına uğradı diyebilirim. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim arifesinde konuşmaları seçmeni etkilemiş olacak ki tercihi AKP oldu.

Sevgili okurlarım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na pek fazla laf söylemeye gerek yok. Elinden gelen tüm olanakları kullandı. HDP ise ah şu anarşi konusunu bir becerebilseydi ama olmadı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye gelince sen her gelen teklife hayır dersen elbette senin de sonun böyle olur. AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu içtenlikle kutluyorum. Kendisine inandırdı ve bugünün Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı oldu. Bükemediğin bileği öpeceksin değil mi? Sevgili AKP’liler yeni kuracağınız hükümet hayırlı ve uğurlu olsun. Seçmenin tercihi sizden yana oldu. İnşallah önümüzdeki yıllarda Türkiye’yi düzlüğe çıkarırsınız. O nedenle bu başarınızdan dolayı bükemediğin bileği öpeceksin diyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.