Bugünden Hayırlı Olsun

Bu haber 06 Ağustos 2014 - 1:27 'de eklendi ve 1.868 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

 

Çok iyi hatırlıyorum. 25 Ocak 2011 tarihinde, Kiev’de Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Toplantısı ve İş Forumu’nda size hitaben konuşma yapmış, “Cumhurbaşkanı olacağınıza inanıyorum. Muğlalılar olarak beklentimiz yaz çalışmalarında Okluk Koyu’ndaki Devlet Konukevini kullanmanızdır.” demiştim.

Siyaset gibi uzun ince bir yolda, yüzlerce güzel ve üzücü olayları yaşayarak, 12 yıldır bütün seçimleri kazanmanız, size Cumhurbaşkanı olma hakkı veriyor.

Farklı bir Cumhurbaşkanı olacağınızı biliyorum. Yasama organının çoğunluğundan hükümet kurma ve aynı çoğunluğun yürütme organını denetleme gibi, kuvvetler ayrılığı ilkesinin hakkıyla uygulanamadığı ülkemizde, başkanlık sistemine geçmekten başka çaremizin olmadığına inanıyorum. 90’lardan beri bu fikrimi her platformda dile getirdim. İnanıyorum ki, sizin Cumhurbaşkanlığınız ile her taş ait olduğu yere oturacak, başkanlık sistemiyle yasama organı seçimlerinde baraja bile gerek kalmayacak.

Size Muğla’dan istediğiniz desteği veremedik. Bunun mahcubiyeti içindeyiz. Aslında bunda bizdeki eksiklikler kadar, tanınamamamızın dezavantajı, tanıtanların bilgisizliği rol aldı.

Bu ziyaretiniz vesilesiyle bir konumuzu size iletmek istiyorum. Bizi Büyükşehir yaparak onurlandırdınız. Ancak lokal şartlarımız farklı sonuçlar doğurdu. Öncelikle Fethiye, Bodrum ve Marmaris’teki mahalle belediyeleri düzene girdi. Bu olumlu bir gelişme, Fakat, Ölüdeniz, Göcek, Dalyan, Turunç, Bozburun, Akyaka, Ören, Turgutreis, Yalıkavak, Güllük gibi turizm merkezi beldeler, yüksek sezonu yaşadığımız bu günlerde mahalle olarak büyük sıkıntılar yaşıyor. Eski konumuna göre, belediye hizmetlerinden yararlanamıyorlar. Mahalle olan koskoca bir beldemizin seçilmiş muhtarının, çöp kamyonu şoförü yapıldığını düşünürsek, zihinsel olarak gelişmelere hazır olmadığımızı görebiliyoruz.

Şahıslarla uğraşmak, olaylarda boğulmak bize yakışmaz. Hangi sorunu yaşıyorsak, bu sorunu yaşamamak için fikir üretmeye ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanı olduktan sonra, partide iştahı artanları takip ettiğinizi ve Cumhurbaşkanlığına geçerken, bunca yıllık emeğinizin yıpranmasına izin vermeyeceğinizi biliyoruz.

Muğla özel bir yer.  Cumhurbaşkanlığı seçiminden 4 gün önce burada miting yapmanız, bize verdiğiniz önemi gösteriyor. Tek bayrak, tek vatan, tek millet sloganınızın en sorunsuz olduğu illerdeniz. Lütfen bize olan ilginizi bırakmayın ve hizmet ihtiyacımızı besleyin.

Cumhurbaşkanlığınız bugünden hayırlı olsun.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.