Bu kez tarladan klip çekimlerine

Bu haber 07 Aralık 2018 - 23:45 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.

Muğla’da kurdukları tiyatro topluluğu ile dikkati çeken Yaraş Mahalleli kadın çiftçiler bu kez Mabel Matiz’in seslendirdiği ‘A Canım’ şarkının klibinde rol aldı. Klipte rol alan Yaraşlı çiftçi kadınlar sempatik tavırları ile dikkatleri yeniden üzerlerine çektiler.

Kadir Tamer

Muğla’da kurdukları tiyatro topluluğu ile dikkati çeken Yaraş Mahalleli kadın çiftçiler bu kez Mabel Matiz’in seslendirdiği ‘A Canım’ şarkının klibinde rol aldı.

Ümmiye Koçak’tan esinlenerek kendi köylerinde de tiyatro çalışmasını yapan Yaraş Tiyatro Grubu bir yıl önce sergilediği oyunla dikkatleri çekti. Kadın girişimciliğinin en iyi örneklerin olan çiftçi kadınlar bugüne kadar birçok tiyatro oyunu sergileyip, çok sayıda etkinlikte görev aldılar.

Yerel ve ulusal basında büyük ilgi uyandıran tiyatro grubu, Ankara’da Emine Erdoğan’ın da teşrif ettiği ‘Dünya Kadın Çiftçiler’ gününde küçük bir oyun sergilediler. Yetenekleri ve sempatik davranışları ile dikkat çeken Yaraşlı Kadın Çiftçi tiyatro grubu en son ülkemizde sesiyle ve sanatıyla beğeni toplayan Mabel Matiz’in “A Canım” şarkısına yapılan klipte rol aldılar.

Güzel bir deneyim

Tüm klip süresince rol alan Yaraşlı Kadın Çiftçiler bu çalışmaların hayatlarında çok güzel bir deneyim olduğunu ve renk kattığını ifade ettiler. Özellikle klip yayınlandıktan sonra gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını anlatan tiyatro topluluğu üyeleri, çalışmalarının takdir topladığını ve bunun da çalışmalarına teşvik ettiğini söylediler.  Gündüzleri tarlada bahçede işlerini yaptıktan sonra prova çalışmalarının olduğunu ve yakında yeni bir oyunla tekrar sahne alacaklarını ifade ettiler. Bu sayede çok kişiyle tanıştıklarını ve yeni yerler gördüklerini, hayatlarına güzel bir renk geldiğini ifade ettiler.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.