Bu dostluk şaşırtıyor

Bu haber 09 Haziran 2014 - 0:52 'de eklendi ve 688 kez görüntülendi.

budostlukMuğla’nın Sakartepe mevkiinde seyyar çaycılık yapan üniversite mezunu Cumhur Sarı’nın (26), yaban domuzu ailesi ile dostluğu görenleri şaşkına çeviriyor. Hayvansever çaycı, 10 metre yakınındaki dağlık alana inen domuzları elleriyle besliyor.

Haber Merkezi

Gökova Körfezi manzaralı Sakartepe’de Bayat Çaycı’nın Yeri’ni işleten Cumhur Sarı’nın, 2 yıl önce beslemeye başladığı yaban domuzu ailesiyle kurduğu dostluk görenleri şaşırtıyor. Karayolu ile Fethiye ve Marmaris’e tatile giden yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Cumhur Sarı’nın mekanında yaban domuzlarını görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Domuzlar, müşterilerin ilgi odağı haline gelirken, yavru domuzların sevimli halleri çay içmek için mekana uğrayanlara keyifli dakikalar yaşatıyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KATÜ) Deniz Bilimleri Teknoloji Mühendisliği mezunu Cumhur Sarı, işini severek yaptığını belirterek, “Aileme yük olmadan paramı kazanıyorum. Buranın temiz havası sayesinde çalıştığım zaman yorgunluk hissetmiyorum. Çayımı içmeye gelen yerli ve yabancı turistlere ilimizin doğal güzelliklerini anlatıyorum. Buradaki evcilleştirdiğim domuzlara da herkesin ilgisi büyük oluyor. Onların zarar görmemesi için özen gösteriyorum. Evdeki yemeklerden getirerek beslenmelerini sağlıyorum. Avcılar bile domuzları beslediğimi görünce şaşkınlık yaşıyor, inanmak istemiyor. Dinimize göre domuz haram bir hayvan ama sonuçta onun da bir canı ve yaşama hakkı olduğunu düşünüyorum. Hayvan severler buraya gelerek yaban domuzlarını beslediğim için bana teşekkür ediyorlar” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.