British Airways Dalaman’a tarifeli sefer düzenleyecek

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 23:51 'de eklendi ve 711 kez görüntülendi.

biritisaiir ATM Dalaman Dış Hatlar Genel Müdürü Hamdi Güvenç, British Airways’in 2015 yaz döneminde tarifeli seferler düzenleyeceğini kaydetti

Kadir Tamer

ATM Dalaman Dış Hatlar Genel Müdürü Hamdi Güvenç, British Airways’in 2015 yaz döneminde Dalaman’ın da dahil olduğu 5 yeni noktaya uçuşlar başlatacağı bilgisini vererek, “Nisan 2015’de başlaması planlanan Dalaman uçuşları haftanın dört günü gerçekleştirilecek. British Airways ile görüşmelerimiz geçen sene başladı. Bu görüşmeler sonucunda bu sene için charter seferler düzenlemeye başladılar” dedi

Güvenç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2015 yılında bölgemize tarifeli seferler yapmaları için görüşmelerimiz hala hazırda sürüyordu. ATM Dalaman Havalimanı olarak British Airways ile işbirliğimiz güçlenerek sürecek. Yaşanan süreçte büyük çaba sarf eden British Airways’in Marketing Direktörü Jane Whittle Hanımefendiye teşekkür ediyorum.”

Turizme ivme kazandıracak gelişme

Yaşanan gelişmeyi Muğla ve Türkiye turizmi açısından olumlu bulan havacılık ve turizm sektörü yetkilileri ise British Airways’in başlattığı seferlerin Muğla bölgesi için çok önemli bir gelişme olduğuna işaret ederek, şunları ifade ettiler:

“British Airways bir marka ve ulusal bayrak taşıyıcısı. Onların, buraya uçması demek İngilizlerin bölgemize ilgisini daha da artıracak. Bölgede yaşayan çok sayıda İngiliz vatandaşı var. Onları da sevindirecek bir gelişme. British Airways’in başlatacağı uçuşlar bölge turizminin gelecekte ivme kazanmasını sağlayacak. Bu nedenle ATM Dalaman Havalimanının bu hamlesi Türk turizmi ve Muğla açısından büyük başarı. ATM Dalaman Havalimanı bu girişimiyle Muğla’nın tanıtımına ve bölge turizme ciddi katkı sağlıyor.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.