BRAVO MUĞLA VEKİLLERİNE!

Bu haber 16 Ocak 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.432 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Siz benim yazımın başlığında “Bravo Muğla vekillerine!” dediğime bakmayın. Bravo diyemediğim Muğla Milletvekilleri de var…
Öncelikle Muğla Milletvekillerinin bir araya getirilmesini düşünüp, uygulayan AK Parti Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Yüksel Özden ile Ali Boğa’yı kutluyorum.
Bu buluşma Muğla’da milat… Umarım ve dilerim arkası gelir…
 
xx     xx     xx
Buluşma Özden ve Boğa’nın “Muğla’nın 100. Yılına 100 proje” çalışması sayesinde 11 Ocak’ta gerçekleştirildi. AK Parti’nin iki milletvekilinin gerçekleştirdiği çalışmaya eski ve yeni milletvekillerimizin önemli bölümü katılmamış.
Sayın Ali Boğa’nın danışmanının bize gönderdiği haberde, bazı milletvekillerinin sağlık mazeretleri ve bazılarının da yurt dışında olmaları nedeniyle katılamadıkları belirtilmiş, ama isim isim açıklık getirilmemiş.
Katılmayanlardan biri de düzenleyici olduğu halde Milletvekili Özden… Ama kendisinin sol ayak bileğinde çatlama olduğunu ve fizik tedavi gördüğünü biliyorum.
Açıklamada, Muğla’nın eski valilerinden sadece 20. Dönem ANAP Muğla Milletvekili Dr. Lale Aytaman’ın yazılı bir mesaj gönderip, çalışmaya mesajı ile katkıda bulunduğu kaydedilmiş.
 
xx     xx     xx
Çalışmaya katılamayan eski ve özellikle yeni vekillerimizin umarım gerçekten geçerli, ciddi mazeretleri vardır…
Bu gün parlamentoda olan AK Parti ve MHP’den katılım gösterilirken, CHP’nin eski vekillerinden ve bu gün parlamentoda olmayan partilerden eskisiyle var olanıyla ANAP, DYP, SODEP ve MDP’den katılım gösterilmiş.
AK Parti’den ayağındaki çatlak nedeniyle Prof. Dr. Yüksel Özden’in gelememesi nedeniyle Ali Boğa’nın ev sahipliği yaptığı buluşmada bu dönem MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ile birlikte şu isimler yer almış:
23. Dönem CHP Milletvekili Fevzi Topuz, 22. Dönem CHP Milletvekili Fahrettin Üstün, 18. Dönem DYP Milletvekili Latif Sakıcı, 19. Dönem ANAP Milletvekili Nevşat Özer, 22. Dönem AK Parti Milletvekili O. Seyfi Terzibaşoğlu, 17. Dönem ANAP Milletvekili Ahmet Altıntaş, 17. Dönem MDP Milletvekili Muzaffer İlhan, Eski Devlet Bakanı ve Tarım Bakanı İlyas Karaöz, 21. Dönem DSP Milletvekili Tunay Dikmen, 18. Dönem ANAP Milletvekili ve Sıtkı Koçman Vakfı Başkan Yardımcısı Süleyman Şükrü Zeybek ve 21. Dönem DSP Milletvekili Nazif Topaloğlu.
Hepsine bravo…
 
xx     xx     xx
Doğrusu bu dönemin CHP Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan ve Tolga Çandar’ın mazeretlerini çok merak ediyorum. “Bari biriniz CHP’yi, CHP’li seçmeni temsil etmiş olsaydı” demekten de kendimi alamıyorum.
İyi ki CHP’nin eski Milletvekilleri Fevzi Topuz ve Fahrettin Üstün katılmışlar. CHP’nin öteki eski milletvekilleri Prof. Dr. Gürol Ergin, Tufan Doğu, Sami Gökmen, Musa Gökbel, Erman Şahin, Cahit Yaka ve Dr. Ali Arslan’ın mazeretleri neydi acaba?
Gerçi Prof. Dr. Gürol Ergin de Ömer Süha Aldan gibi “atamaydı” ama biz O’nu Muğlalı görmüştük!
DYP’den İbrahim Yazıcı ve Yalım Erez’de katılmamışlar. Onların mazeretlerini merak etmiyorum. Zaten onlar hiç bir zaman Muğla Milletvekili olamadılar! DYP’den İrfettin Akar ve Mustafa Dedeoğlu’nun derdi neydi acaba?
MHP’li Prof. Dr. Metin Ergun bildiğim kadarıyla Ankara’da, ama katılmamış…
Yoksa hem ANAP, hem AK Parti ve de Demokrat Parti milletvekilliği kendisine nasip olan Hasan Özyer ile birlikte sacı eleği duvara mı astılar?
Ya sonradan CHP’li olan DSP’li Fikret Uzunhasan’a ne demeli.
Vekil olmak kolay, yoksa eski veya yeni Muğla Milletvekili olmak zor mu?
 
xx     xx     xx
Milletvekili Ali Boğa’nın “Maksadın Muğla’nın 100. Yılını kutlamak olmadığını, maksadın 100. Yılı ivme kabul ederek gelecek yüzyıla vizyon kazandırabilmek olduğunu” vurguladığı toplantıdan çıkan haberi Danışmanı Cemal Akkuş’tan aldık.
Habere göre, toplantıya Muğla’dan çağrılı gazetecilerden sadece Datça’dan Cengiz Karaköse katılmış.
Bu arkadaşımızı da kutluyorum.
 
xx     xx     xx
Cemal Akkuş’un Ankara’da yapılan toplantıdan gönderdiği ayrıntılı haberde, şu ifadeye yer verilmiş:
“Toplantıda açılış konuşması yapan Ali Boğa,  herhangi bir siyasi endişe taşımadan sadece Muğla için bir araya geldiklerini, yaşayan 36 milletvekilini tek tek davet ettiklerini, bazı vekillerimizin sağlık mazeretleri ve yurtdışı seyahatleri nedeniyle katılamadıklarını ama maksadın hasıl olduğunu söyledi.”
Niyeti namaz olanın kulağı ezandadır, ama Sayın Boğa’ya göre maksat hasıl oldu ise mesele yok…
Yine de ben böyle bir toplantının ikincisinin ivedilikle Muğla’da gazetecilerin de katılımıyla tekrarlanmasında yarar görüyorum.
Niyeti namaz olup, kulağı ezanda olanların Ankara Buluşmasında neler konuştuklarını da yarın paylaşalım.
16.01.2013

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.