Bozüyük Köyü ve Pınarbaşı Tesisleri İnsanlarla Dolup Taşmakta

Bu haber 15 Nisan 2019 - 0:08 'de eklendi ve 771 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Bozüyük Pınarbaşı Tesisleri Muğla yöresinin dinlenilecek en güzel yerlerinden biridir. İşadamı Kadir Top’un müstecirliğini yaptığı Pınarbaşı Tesisleri yaz sezonunun açılmasıyla birlikte hem Bozüyük Köyü’ndeki alışverişler çoğaldı hem de Pınarbaşı ve Aplangeç Tesisleri’ne gelen giden yerli yabancı vatandaşların çokluğu dikkate çekti. Bozüyük Köyü’nde bundan birkaç yıl önce 3-4 dizi ve filmlerin çekilmiş. Bu çekilen filmler yurtiçi ve yurtdışında Bozüyük Köyü’nün tanıtılmasında fayda olmuştu.

Sevgili okurlarım, çarşı Pazar içindeki çok sayıdaki hediyelik eşyalar başta olmak üzere köyün şirinliği ve güzelliği dikkate çekmektedir. Hele hele Pınarbaşı Sosyal Tesisleri’ndeki yeşillikler içindeki berrak suların aktığı tesiste onlarca ördeğin su içinde yüzüp müşteriler tarafından hatıra fotoğrafı çektirip güzel bir anı olmakta. Sevgili okurlarım Pınarbaşı’nın ayrı özelliği ise 800 yıllık dev bir ağacın bunun yanı sıra onlarca ağaç altında serin suların aktığı Pınarbaşı Tesisleri’nde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yemek ayrı bir güzellik oluyor. Hele güneşin batışını izlemek ise ayrı bir güzellik olduğunu da belirteyim. Bozüyük devlet yetkililerinin, bakanların, milletvekillerinin ve üst düzey bürokratların devamlı uğradığı bir köydür. Hele hele Muğla Valimiz Esengül Civelek ve Muğla protokolü de bu güzel köye devamlı gelen isimlerdendir. Örneğin ben bu yazımı yazarken Pazartesi günü yani bugün Muğla Valimiz Esengül Civelek Hanım, Muğla Protokolü ile birlikte yine Bozüyük Köyü’ne gelip bir etkinlikte bulunuyorlar.

Sevgili okurlarım, güzel bir havada neşeli bir gün geçirmeyi düşünüyorsanız tabi güzellikleri ile dikkate çeken bu şirin köye gelmenizde fayda var. Örneğin yaz aylarının başlangıcı olmasına rağmen Bozüyük Köyü ve Pınarbaşı Tesisleri yerli ve yabancı turistlerle dolup taşmaktadır. Bizden söylemesi şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, 31 Mart yerel seçimlerinde Bozüyük Muhtarı’nın değişmesi sonrası hızlı bir çalışma içine giren yeni Bozüyük Mahallesi Muhtarı Ahmet Yanmadık yapmış olduğu başarılı çalışmalarla köylülerin gözüne de girdiğini belirteyim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.