Bozüyük İzmir Kemeraltı Çarşısına Döndü

Bu haber 21 Ağustos 2014 - 0:52 'de eklendi ve 1.561 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Yatağan’ın Bozüyük Beldesi pardon yeni çıkan Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüşen bu güzel şirin yerimiz dizi filmlerinin çekildiği bir yer haline geldi. Dizi çeken yetkililerde Bozüyük Mahallesi’ni adını geçici olarak Güzelköy adını verip mahallenin girişine Güzelköy levhası asmaları sonucu bu şirin mahalle ilgi odağı haline geldi. Bozüyük Mahallesi evet Bozüyük Beldesi’nde çevrilen dizi filmleri de televizyonda ilgi görünce yurdun dört bir yanından insanlar akın etmeye başladı.

Çok sayıda sanatçının bulunduğu Güzelköy dizisinin yayınlanmaya başlaması ile birlikte bir anda Bozüyük Mahallesi’nin kaderi değişti. Günde yüzlerce değil binlerce araç bu güzel mahalleye gelip gitmeye başladı. Ancak bu yerde şimdilik araç parkı olmadığı için gelen giden araçların sürücüleri şaşkınlık içinde araçlarını nereye koyacaklarını bilemiyorlar. Hatta geçtiğimiz gün içinde mezarlık mevkiinde çekim anında sağlı sollu araçlar yolları kapamış, gelip gitmede zorluk çekiyorlardı.

Sevgili okurlarım bu zorlukların olmaması için jandarma ekipleri zaman zaman çarşı içine gelen araçları başka yerlere sevk etmekteler. Tabi bu da mahalle adına ayrı bir güzellik oluyor. Bozüyük Mahallesini bırakın Muğla, Aydın, Denizli, İzmir gibi ege illerinden gelen vatandaşlarımızı Türkiye’nin dört bir yerinden gelen yerli ve yabancı turistlerinde çokluğu dikkat çekiyor.

Onun için mahallenin adını daha güzellikler getirilmesi için neler yapılmalıdır, yapılması gerekenlerden biri ise Bozüyük Mahalle halkı iyi niyetli ve misafirperver insanlardan oluştuğu için her gelen misafirlerine ilgi ile karşılayıp kendilerine dizi filmi ve mahalle hakkında bilgi vermeleri oluyor. Bu da Bozüyük Mahallesi adına ayrı bir güzellik katıyor.

Bozüyük Mahallesi Muhtarı emekli öğretmen Vahdet Becin ise mahallesi adına güzel şeyler yapmaya çalışıyor. Tabi bu arada da Bozüyük Mahallesine gelen vatandaşlar sıcaktan kavrulmamak adına Çınar ağaçlarının bulunduğu berrak suların aktığı meşhur Pınarbaşı Aile Gazinosu’na gidip keyiflerine keyif katıyorlar. Ve bu güzel tesise gelmemize değdi diyebiliyorlar. Bu da Bozüyük Mahallesi adına ayrı bir güzellik oluyor.

Şunu söylemek istiyorum Yatağan’ın Bozüyük Mahallesi dizi çekim ekibinin deyimi ile Güzelköy oldu. Bugünlerde Muğla’nın en uğrak yeri olduğunu söyleyebilirim. Ama bu yerin daha güzel tanıtılması için mahalleye bazı yatırımları yapılması gerekmekte. Örneğin Yatağan Belediyesi araçların konulabileceği büyük bir araç parkı yaptırmalı. Yine ayrıca Yatağan Belediyesi tarafından bir zabıta ekibi ve deneyimli bir belediye personeli verilip gelen giden araçların kontrolleri ile gelen konuklarla ilgilenmeleri gerekmektedir. Bunu da belediye başkanımızın gerçekleştireceğini, bu gelişmesinde kısa bir süre içinde de olacağını inanan Bozüyük mahalle halkı Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet Işık’tan gerçekleşen yardımlar haricinde yine ayrıca yardım beklemekteler.

Mahalle Muhtarı Vahdet Becin ise belediye tarafından temizlik işleri ve ilaçlama işlerinin devamlı yapıldığını yerli ve yabancıya karşı birde tuvalet gerçekleştirildiğini bu nedenle Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet Işık’a teşekkür ettiğini dile getirdi.

Bozüyük mahalleye dönüştükten sonra Yatağan Belediyesi tarafından bu güzel mahalleyi daha güzelliğe sürükleyeceğini söyleyen Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık Bozüyük Mahallesi için gereken yapılmaktadır dedi. Bu gelişmelerden sonra Bozüyük’ün daha da gelişip adını Türkiye’de andırılması için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in de katkılarının olacağı bilgisini aldık. Tabi buda Bozüyük Mahallesi için ayrı bir güzellik.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.