BOZÜYÜK BELDESİ PANAYIR HAVASINA DÖNÜŞTÜ

Bu haber 18 Temmuz 2013 - 0:00 'de eklendi ve 3.922 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Yatağan’ın Bozüyük beldesi önceden olduğu gibi yine film ekiplerinin gelmesiyle birlikte, belde panayıra dönüştü. Önceki yıllarda Bozüyük’te çekilen Ümmü’nün Türküsü, Baba Ocağı, Dürüyenin Güğümleri filmleri televizyon kanallarında oynarken izlenme rekorları kırmıştı. Herhalde Bozüyük beldesine gelen birçok yönetmen ve rejisör bunlardan etkilenmiş olacak ki tekrar Bozüyük beldesine gelip film ve dizi çekimlerine başladıklarını görüyoruz.
Hatta Dabbe 4 filminin çekimi bitti. Çok sayıda belde halkının da sanatçıların yanında yer alarak çekilen filmde yer alması sonrası çevre İl ve İlçelerden çok sayıda vatandaş Bozüyük beldesine gelip sanatçılarla sohbet ediyorlar. Yine ayrıca çekimi devam eden Sürgün İnek filminin de önümüzdeki günlerde hummalı bir çalışma ile bitirileceği dile getiriliyor.
Bozüyük beldesinde iki film ve birçok dizi çekimlerinin de önümüzdeki günler içinde gerçekleşeceği de ifade edildi. Beldenin çarşı pazarında ana baba günü gibi kalabalığın bulunduğu, çekimler sonrası çok sayıda Bozüyük beldesinde oturan köylülerle birlikte film çeviren sanatçılar Pınarbaşı, Aplangeç, Demir köprü ve buna benzer yerlerde kalabalık bir grupla çekimlerine devam etmekteler.
Sanatçıların Bozüyük beldesinde 3-5 film ve dizi çekmelerinin nedeni de beldenin kültürel ve mimari yapısından kaynaklandığını söylüyorlar. Hele çekimlerin sürdüğü beldede köylülerden çok sayıda kadın var. Erkeklerinde çekimi yapılan filmlerde yer alması sonucu parasal yönden de bir nebzede olsa maddi imkân sağladıklarını açıklıyorlar.
Çekimleri hala sürmekte olan filmdeki oynayacak olan sanatçılardan bazıları böylesine güzel bir beldede film çevirmeleri bizler için büyük bir mutluluk diye konuşuyorlar. Gelen konuklara yardımcı olmaya çalışan Bozüyük beldesinin belediye başkanı Yaşar GENCEL: beldemize çok sayıda sanatçının gelmesi ile yine hareketlendi. Şuanda birkaç film birden çekiliyor. Bu çekimlerin Bozüyük’te yapılmasının nedenleri ise doğal güzelliği, berrak suları, kültürel ve mimari oluşundan kaynaklanmakta olduğu inancındayım. Beldemize gelen sanatçı arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hala film çekimleri devam ettiği için birçok İl ve İlçelerden vatandaşlar beldemize gelip panayır havasına dönüştürüyorlar. Bizde memnun oluyoruz. Bu vesile ile de köylülerimizden bazı vatandaşlarda para kazanıyorlar dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.