Bozok, yerel seçimleri değerlendirdi

Bu haber 29 Nisan 2014 - 20:13 'de eklendi ve 868 kez görüntülendi.

bbp165156165Muğla’ya gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, 30 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi.

Kadir Tamer

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Efe ve BBP Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Erdoğan ve Derviş Akbaba ile birlikte partisinin Muğla İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette gazetecilere açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Bozok yerel seçimleri ve ülke gündemini değerlendirdi. 30 Mart yerel seçimlerinin siyasi partilerin genel başkanlarının izlediği politikalar nedeniyle genel seçim havasında geçtiğini işaret eden Bozok, Ak Parti iktidarını eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçim sürecinde kutuplaşmaya neden olduğunu ifade eden Bozok, “Yerel seçimler genel seçim havasında geçti. Ak Partili adaylar kendilerine değil Tayyip Erdoğan’a oy istediler ve onun üstünden siyaset yaptılar. AK Parti mağdur rolü üstlenerek ülkeyi gererek ve kutuplaştırarak yine yerel seçimlerden istediğini aldı” dedi.
Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ilgili olarak ise “Cumhurbaşkanlığı seçiminde umarım yerel seçimlerde olduğu gibi ülke gerilmez ve kutuplaşma yaşanmaz. Birlik ve beraberlik içinde bir seçim yaşanmalı. Biz sürecin henüz erken olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle henüz Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili tavrımızı belirlemedik” diye konuştu.
Gazetecilerin ‘Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz’ sorusu üzerine Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok şu cevabı verdi:

“Türkiye’de şuanda ne hukuk ne de adalet kavramı kalmamıştır. Başbakan bu kavramların hiçbirini tanımamaktadır. Haşim Kılıç açıklamalarında yüzde 90 doğruları söylemiş demokratik bir tablo çizmiştir. Kimsenin alınmasına gerek yok. Haşim Kılıç AKP’nin kapatılma davası sürecindeki oyuyla AKP’nin kapatılmasını engellemiştir. Haşim Kılıç o zaman iyiydi de şimdi doğruları söyleyince mi kötü oldu. Doğruları söyleyen kimse olmasın mı? Eskiden doğruları söyleyenleri Ergenekoncu diye ithaf ediyorlardı şimdi ise Paralel Devlet üyesi diyorlar. Yakında Haşim Kılıç içinde bu iddia söylenmeye başlanır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.