Bozkurt “4 iddiamız daha da güçlendi”

Bu haber 23 Mart 2015 - 0:20 'de eklendi ve 1.354 kez görüntülendi.

bozkurtCHP Parti Meclisi Üyesi Rana Bozkurt, hafta sonunda partisinin Muğla Milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan önseçimi değerlendirirken, “Şölen gibi bir ön seçim süreci geçirdik. Örgüt iradesinin tecelli ettiği Muğla’da 4 milletvekili çıkarma iddiamızı daha da güçlendirdik” dedi.

Haber Merkezi

CHP Parti Meclisi Üyesi Rana Bozkurt, hafta sonunda partisinin Muğla Milletvekili adaylarının belirlenmesi için yapılan önseçimi değerlendirirken, “Şölen gibi bir ön seçim süreci geçirdik. Örgüt iradesinin tecelli ettiği Muğla’da 4 milletvekili çıkarma iddiamızı daha da güçlendirdik.” dedi.

Uzun zaman sonra Ankara’da bir partinin genel merkezinde Muğla’yı temsil eden tek kadın olan CHP Parti Meclisi Üyesi Rana Bozkurt Hamle’yi ziyaret etti. Hamle Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve Hamle yazarı Özcan Özgür ile görüş alışverişinde bulunun PM Üyesi Bozkurt, fırsat buldukça yerel gazeteleri ziyaret ettiğini belirtip, “Basın doğru işleyen demokrasilerde dördüncü güçtür. Bizim için ise yerel basının önemi çok daha büyük. Çünkü şehrin nabzını sizlerin yazılarından, yorumlarından, haberlerinden tutuyoruz. Ülkeyi, şehri, partileri yönetenlerin gözü, kulağı ve yönetilenlerinde sesi konumundasınız.” diye konuştu.

Partisi’nin Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da da 7 Haziran Genel Seçiminden başarı ile çıkacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Bozkurt, kontenjandan milletvekili adaylığı ile ilgili olarak da, “Ben Parti Meclisi’nde Muğla’dan seçilmiş biri olarak baştan beri adayların önseçimle belirlenmesini savunuyorum. Böyle olduğu halde kontenjandan Muğla Milletvekili Adayı olma talebim çelişkili gibi duruyor. Ancak durum böyle değil. Ben halen Parti Meclisi Üyesiyim. Muğla’da ikinci sıra kontenjan için kapatıldığında kadınlardan başvuru gelmeyince, ilkesel olarak bir doğruyu savunma adına adaylık başvurusu yaptım. Kontenjanın gerektiği yerlerde kadınlar içinde uygulanmasını doğru buluyorum. Adaylığım ile olması gerekeni ortaya koymaya çalıştım. Bu anlamda benim ardımdan başvuran Nazmiye Halvaşi’ye de başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.