Böyle Baba Olmaz Olsun « Hamle Gazetesi

Böyle Baba Olmaz Olsun

Bu haber 14 Ocak 2019 - 0:13 'de eklendi ve 1.086 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, gazetelerden, televizyonlardan alıntı yaparak köşe yazısı yazmamayı her zaman ön plana almışımdır. Yurt içinde yaşananlar televizyon ve gazetelerde yer alır. Ama ben bugün öyle yapmadım. Günlerdir televizyon kanallarında ve gazetelerde vahşi canavar ruhlu bir babanın ilkokul öğrencisi olan oğlu Mertcan Yılmaz’a ders çalışmadı diye elektrik süpürgesinin demiri ile defalarca vurması ve Mertcan Yılmaz’ın sekiz on yerinde kırık olması ve yalnız bırakılması sonucu acilen hastaneye kaldırılmış. Günlerce yoğun bakımda can çeken Mertcan Yılmaz(8)’ın ölümü yurdun dört bir yanında nefretle kınanmış. Baba S. Yılmaz’a nefret yağdırılmış.

Sevgili okurlarım, şöyle bir düşünüyorum da ülkemizde böylesine çocuğunu günlerce dövüp elini ayağını kıran babaların var olduğunu gördük. Evlat katili olan baba S. Yılmaz evladını bile bile öldürdüğü için tutuklanarak İstanbul Cezaevi’ne gönderilmiş.

Sevgili okurlarım, bir ilkokul öğrencisi çocuk yaşta olan bir evlada nasıl oldu da kıydın ey vicdansız baba? Ben bu yazıyı yazarken bile vücudumun her yeti tir tir titriyordu. Ya annesi ve yakınları acaba nasıl duygular içindedir? Belli değil mi vicdan azabı duyuyorlardı. Evlat katili baba sayılmaz, eşi ile ayrı yaşıyorlarmış. Evde anne olmuş olsaydı bu güzelim nur topu gibi çocuk ölmeyecekti. Televizyon kanallarında anne oğlu Mertcan Yılmaz için ağlayışlarını ve babaya yapmış olduğu bedduaları bir görseniz sizlerde hayret içinde kılırdınız. Mertcan Yılmaz’a Allah’tan rahmet dilerim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.